Janusz Jasiński powalczy o fotel prezydenta Zielonej Góry

28 marzec 2024
Autor: 
Janusz Jasiński powalczy o fotel prezydenta Zielonej Góry Redakcja

Janusz Jasiński liczy na stanowisko prezydenta Zielonej Góry w wyborach samorządowych 2024. Startuje z list Lewicy. Zaznacza, że Zielona Góra może "pójść jak rakieta do przodu".

Janusz Jasiński. Kim jest kandydat Lewicy na prezydenta Zielonej Góry?

Janusz Jasiński ma 53 lata, a Zielona Góra jest jego rodzinnym miastem. Jest absolwentem Uniwersytetu Zielonogórskiego. To przedsiębiorca, który dodatkowo jest prezesem Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej. Wielu mieszkańców zna go jednak od sportowej strony, ponieważ to wieloletni właściciel koszykarskiego klubu Enea Zastal BC Zielona Góra.

Kandydat deklaruje, że jest w stanie zbudować nowe, obywatelskie społeczeństwo. Ma nadzieję, że "Zielona Góra wyjdzie z cienia i znów będzie miastem, z którego wszyscy mieszkańcy będą dumni". Chce przy tym stawiać na młodych ludzi i ich rozwój oraz podejmować działania, które zatrzymają ich w mieście.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Marcin Pabierowski: Będzie Młodzieżowa Rada Miasta

Janusz Jasiński - program wyborczy

Janusz Jasiński podkreślał, że Zielona Góra to dziś miasto zabetonowanych układów i powiązań, ale także zabetonowanie zieleni. Kandydat ma nadzieję, że będzie mógł "to wszystko przeciąć". Zaznacza, iż przede wszystkim trzeba postawić dziś na młodych. Ma nadzieję też na współpracę z innymi miastami, jak Gorzów Wielkopolski czy Żary, lecz również szpitalem i lokalnymi winiarzami.

Kandydat Lewicy na prezydenta Zielonej Góry zamierza współdziałać z miejscowymi przedsiębiorcami, w tym również utworzyć nową strefę gospodarczą. Zapowiedział budowę tysiąca tanich mieszkań na wynajem oraz infrastruktury przyjaznej dla osób z niepełnosprawnościami i trudnościami z poruszaniem się.

Wybory samorządowe 2024 w Zielonej Górze

Wybory samorządowe odbędą się już 7 kwietnia. Zielonogórzanie wybiorą prezydenta, który będzie rządził przez kolejne 5 lat. W Zielonej Górze o prezydencki fotel powalczy pięciu kandydatów.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u