Marcin Pabierowski powalczy o fotel prezydenta Zielonej Góry

28 marzec 2024
Autor: 
Wybory samorządowe 2024. Marcin Pabierowski powalczy o fotel prezydenta Zielonej Góry Redakcja/Archiwum

Marcin Pabierowski startuje na stanowisko prezydenta Zielonej Góry w wyborach samorządowych 2024. Kandydat z ramienia Koalicji Obywatelskiej od 2015 roku jest radnym. Kandydat stawia m.in. na skuteczny dialog społeczny z mieszkańcami i przedstawicielami władzy. 

Marcin Pabierowski. Kim jest kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Zielonej Góry?

Marcin Pabierowski ma 45 lat i pochodzi z Zielonej Góry. Jest absolwentem Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska Uniwersytetu Zielonogórskiego, a także Wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Aktywnie działa w organizacji samorządu zawodowego Inżynierów Budownictwa oraz jest członkiem Okręgowej Rady w Lubuskiej Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa. 

Za priorytet uważa integrowanie środowiska zawodowego, skupiającego osoby wykonujące zawód zaufania publicznego. Równie ważnym aspektem jego działalności społecznej jest praca na rzecz promocji sportu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Płonie opuszczony budynek w Sulechowie. Łuna ognia widoczna z daleka

Marcin Pabierowski - program wyborczy

Marcin Pabierowski chce stworzyć spójną strategię rozwoju miasta, usprawnić sieć transportową oraz wybudować nowe drogi w dzielnicach. Kandydat stawia także na bezpieczeństwo drogowe i ekologiczny transport. Chce otworzyć miasto na ludzi biznesu i stworzyć centrum obsługi inwestora. Pabierowski mówi: "STOP" betonowaniu miasta i likwidacji parków. Zamierza także tworzyć nowe zielone przestrzenie. 

Kandydat Koalicji Obywatelskiej zapowiada także wprowadzenie darmowej komunikacji oraz zwiększenie połączeń. Pabierowski chce, żeby mieszkańcy mieli realny wpływ na kierunki rozwoju miasta w ramach budżetu obywatelskiego. Zapowiada także wsparcie i aktywizację seniorów oraz budowę miejskiego szpitala. Kandydat chce zapewnić też więcej miejsc w żłobkach i przedszkolach oraz stworzyć program stypendialny dla zdolnej młodzieży. 

Wybory samorządowe 2024 w Zielonej Górze

Wybory samorządowe odbędą się już 7 kwietnia. Zielonogórzanie wybiorą prezydenta, który będzie rządził przez kolejne 5 lat. W Zielonej Górze o prezydencki fotel powalczy pięciu kandydatów.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KN

Coś bym o sobie napisał, ale jeszcze to chwilę potrwa ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u