Wybory samorządowe 2024. Wyniki wyborów na prezydenta Zielonej Góry

07 kwiecień 2024
Autor: 
Wybory samorządowe 2024. Wyniki wyborów na prezydenta Zielonej Góry Redakcja

Wybory samorządowe 2024 dobiegły końca. Kto zostanie prezydentem Zielonej Góry? Pojawiły się pierwsze wyniki exit poll. 

Wybory samorządowe 2024 w Zielonej Górze

Lokale wyborcze zostały zamknięte o godzinie 21. W wyborach samorządowych 2024 w Zielonej Górze wzięło udział pięciu kandydatów. Janusz Kubicki, który rządzi w mieście nieprzerwanie od 18 lat, zmierzył się z Marcinem Pabierowskim (KO), Grzegorzem Maćkowiakiem (PiS), Januszem Jasińskim (Lewica) oraz Adamem Hreszczykiem (KWW Adam Hreszczyk).

Frekwencja wyborcza w Zielonej Górze do godziny 17 wyniosła 37,84 proc. Do godziny 12 w wyborach samorządowych w mieście wzięło udział raptem 16,85 proc. uprawnionych do głosowania. 

Wyniki wyborów 2024 w Zielonej Górze

Aktualizacja godzina 23:50 - Radio Zachód dotarło do wyników z pierwszych komisji wyborczych w Zielonej Górze. Według danych z 9 na 84 lokale wynika, że Marcin Pabierowski ma 41 proc. głosów, Janusz Kubicki - 34 proc., a Grzegorz Maćkowiak 15 proc. 

Aktualizacja godzina 01:00 (08.04) - Pierwsze oficjalne wyniki z 7 obwodowych komisji wyborczych spłynęły do PKW, ale nie pojawiają się jeszcze wyniki poszczególnych kandydatów. 

Aktualizacja godzina 8:00 (08.04) - Wszystkie obwodowe komisje wyborcze w Zielonej Górze przesłały dane do PKW. Marcin Pabierowski uzyskał 42,74 proc. głosów, Janusz Kubicki - 35,95 proc., Grzegorz Maćkowiak - 12,41 proc., Janusz Jasiński - 5,58 proc., a Adam Hreszczyk - 3,31 proc. 

Oznacza to, że 21 kwietnia odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich w Zielonej Górze. O urząd prezydenta miasta powalczą: Marcin Pabierowski i Janusz Kubicki.

Sondaż przedwyborczy portalu NewsLubuski.pl.

Wyniki wyborów do sejmików wojewódzkich

Według danych sondażowych IPSOS przygotowanych dla Polsatu, TVN, TVP z godziny 20:30 w wyborach do sejmików wojewódzkich w województwie lubuskim zwyciężyła Koalicja Obywatelska z wynikiem 36,1 proc., na drugim miejscu Prawo i Sprawiedliwość, które zdobyło 24,4 proc., a na trzecim miejscu Trzecia Droga 21,4 proc.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KN

Coś bym o sobie napisał, ale jeszcze to chwilę potrwa ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u