Kto zostanie prezydentem Zielonej Góry? Najnowszy sondaż

15 kwiecień 2024
Autor: 
Kto zostanie prezydentem Zielonej Góry? Najnowszy sondaż Redakcja

Sondaż wyborczy przed drugą turą wyborów samorządowych w Zielonej Górze. Kto ma większe poparcie wśród wyborców? 

Pierwsza tura wyborów samorządowych 2024 w Zielonej Górze, która odbyła się 7 kwietnia, nie dała jednoznacznej odpowiedzi, kto przez następne 5 lat będzie rządził miastem. Najwięcej głosów zdobył Marcin Pabierowski z Koalicji Obywatelskiej (42,74 proc.), a na drugim miejscu uplasował się obecny prezydent miasta Janusz Kubicki z wynikiem 35,95 proc. 

Żaden z kandydatów nie przekroczył progu 50 proc. dlatego w Zielonej Górze potrzebne jest przeprowadzenie drugiej tury wyborów samorządowych, która odbędzie się już 21 kwietnia. W zmaganiach o fotel prezydenta Zielonej Góry weźmie udział dwóch kandydatów z najwyższym wynikiem, czyli Marcin Pabierowski i Janusz Kubicki.

Sondaż wyborczy w Zielonej Górze. Kto ma większe poparcie przed II turą wyborów?

Kto ma największe szanse na zostanie prezydentem Zielonej Góry? Sprawdź najnowszy sondaż wyborczy dla Zielonej Góry przed drugą turą wyborów samorządowych 2024. Wyniki przeprowadzonego badania wskazują, że po 18 latach rządów Janusza Kubickiego w Zielonej Górze mogą nastąpić zmiany. 

W badaniu przeprowadzonym przez portal NewsLubuski.pl na tydzień przed drugą turą wyborów samorządowych w Zielonej Górze wynika, że największym poparciem mieszkańców cieszy się Marcin Pabierowski, który uzyskał 53,41 proc. głosów. Janusz Kubicki zdobył o ponad 7 punktów proc. mniej i osiągnął wynik 46,59 proc. 

Tak prezentują się głosy mieszkańców: 

sondaz wyniki 15 04

* Badanie zostało przeprowadzone metodą CAWI w dniu 15 kwietnia 2024 roku na grupie 425 osób.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KN

Coś bym o sobie napisał, ale jeszcze to chwilę potrwa ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u