Złodziej w szpitalu w Zielonej Górze. "Wykorzystał chwilę nieuwagi"

15 kwiecień 2024
Autor: 
Złodziej w szpitalu w Zielonej Górze. "Wykorzystał chwilę nieuwagi" Redakcja/archiwum

Kradzież w szpitalu w Zielonej Górze. Złodziej okradł pracownika lecznicy. Kryminalni zatrzymali 25-letniego złodzieja, który jest im doskonale znany.

Sytuacja miała miejsce w piątek, 12 kwietnia. Pracownik Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze został okradziony w trakcie pracy.

- Sprawca wykorzystał chwilę nieuwagi oraz to, że pokrzywdzony pozostawił kartę płatniczą w kieszeni spodni wiszących na szpitalnym wieszaku - relacjonuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Kradzież Zielona Góra. Złodziej użył skradzionej karty

Pokrzywdzony szybko zorientował się, że został okradziony, ponieważ otrzymał sms z informacją o zakupach, których nie mógł zrobić. Wtedy od razu zablokował kartę, aby nie stracić kolejnych środków.

Sprawa trafiła na policję. Zajęli się nią kryminalni z I Komisariatu Policji. Po obejrzeniu nagrań z monitoringu szybko ustalili, kim jest sprawca kradzieży.

Złodziej Zielona Góra. "Doskonale znany"

Za kradzieżą stał 25-letni mieszkaniec miasta, który był już notowany za podobne przestępstwa. Mężczyznę udało się zatrzymać jeszcze tego samego dnia na jednym z osiedli. Wtedy okazało się, że za pomocą skradzionej karty udało mu się kupić tylko... napój w sklepie spożywczym.

- Opowiedział policjantom, że widząc kurtkę, chciał sprawdzić jej kieszenie. Gdy zdjął ją, zauważył, że z kieszeni wiszących pod nią spodni, wystaje karta płatnicza. Zabrał kartę i poszedł do sklepu na zakupy. Mimo że dokonał jednej transakcji na kwotę niecałych 3 złotych, to przestępstwo, które popełnił, zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności - informuje podinsp. Barska.

Złodziej usłyszał łącznie trzy zarzuty. To kradzież oraz usiłowanie i kradzież z włamaniem, ponieważ tak traktowane jest posługiwanie się cudzą kartą płatniczą. Policja podkreśla, że ta historia powinna być przestrogą dla wszystkich.

Przeczytaj też: Piotr Mieszkowicz zaginął. Trwa akcja poszukiwawcza (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u