Wyniki drugiej tury wyborów na prezydenta Zielonej Góry. Kto wygrał?

21 kwiecień 2024
Autor: 
Wybory samorządowe 2024. Wyniki wyborów na prezydenta Zielonej Góry Redakcja

Druga tura wyborów samorządowych 2024 dobiegła końca. Kto zostanie prezydentem Zielonej Góry? Pojawiły się pierwsze wyniki exit poll. 

Druga tura wyborów samorządowych 2024 w Zielonej Górze

Lokale wyborcze zostały zamknięte o godzinie 21. W drugiej turze wyborów samorządowych 2024 w Zielonej Górze wzięło udział dwóch Kandydatów. Janusz Kubicki, który rządzi w mieście nieprzerwanie od 18 lat, zmierzył się z Marcinem Pabierowskim z Koalicji Obywatelskiej. W pierwszej turze zwyciężył Pabierowski, ale nie przekroczył progu 50 proc. dlatego konieczne było przeprowadzenie drugiej tury. 

Wyniki wyborów 2024 w Zielonej Górze. Kto wygrał w drugiej turze?

Aktualizacja godzina 21:15 - Według nieoficjalnych wyników, które napływają z pierwszych komisji obwodowych w Zielonej Górze Janusz Kubicki zdobył 48 proc. głosów, a Marcin Pabierowski 52 proc. Zliczono obecnie ok. 2 tys. głosów.

Aktualizacja godzina 21:25 - Według nieoficjalnych wyników umacnia się przewaga Marcina Pabierowskiego. Zliczono już ok. 7 tys. głosów. Według tych danych Marcin Pabierowski zdobył 56,7 proc., a Janusz Kubicki 43,3 proc.

Aktualizacja godzina 21:40 - Kolejne nieoficjalne wyniki z 24 komisji obwodowych wskazują, że kandydat Koalicji Obywatelskiej umacnia się na prowadzeniu. Marcin Pabierowski - 58,63 proc., Janusz Kubicki - 41,37 proc. 

Aktualizacja godzina 22:00 - Konsternacja w sztabie wyborczym Janusza Kubickiego i radość u Marcina Pabierowskiego.

Aktualizacja godzina 22:30 - Janusz Kubicki spodziewa się porażki. "Bycie prezydentem nigdy nie było celem w moim życiu" - komentarz po zakończeniu drugiej tury wyborów samorządowych w Zielonej Górze. Sztab wyborczy Janusza Kubickiego pustoszeje. 

Aktualizacja godzina 22:50 - Według danych z 35 na 84 obwodowe komisje wyborcze w Zielonej Górze Marcin Pabierowski zdobył 57,64 proc. głosów a Janusz Kubicki 42,36 proc. 

Aktualizacja godzina 23:10 Pustki w sztabie wyborczym Kubickiego. Radość i feta u Pabierowskiego - symbol zmian w mieście.

Aktualizacja godzina 23:40 - Według danych z 55 na 84 obwodowe komisje wyborcze w Zielonej Górze Marcin Pabierowski zdobył 57,17 proc. głosów a Janusz Kubicki 42,83 proc.

Druga tura wyborów w Zielonej Górze. Kto został prezydentem?

Wstępne oficjalne wyniki Państwowej Komisji Wyborczej z 84 na 84 obwodowe komisje wyborcze w Zielonej Górze: 

  • Marcin Pabierowski - 57,46%
  • Janusz Kubicki - 42,54%

Aktualizacja: Ogromna radość w sztabie Marcina Pabierowskiego. "Jest to piękny dzień"

ARTYKUŁ AKTUALIZOWANY NA BIEŻĄCO - ODŚWIEŻ STRONĘ (F5)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KN

Coś bym o sobie napisał, ale jeszcze to chwilę potrwa ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u