Kto wygrał wybory w Zielonej Górze? PKW opublikowała wszystkie wyniki

22 kwiecień 2024
Autor: 
Kto wygrał wybory w Zielonej Górze? PKW opublikowała wszystkie wyniki Redakcja

Wyniki wyborów Zielona Góra. Znamy oficjalne dane podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Kto wygrał wybory w Zielonej Górze?

Wybory Zielona Góra

Lokale wyborcze zostały zamknięte o godzinie 21:00. W drugiej turze wyborów samorządowych 2024 w Zielonej Górze wzięło udział dwóch Kandydatów. Janusz Kubicki, który rządzi w mieście nieprzerwanie od 18 lat, zmierzył się z Marcinem Pabierowskim z Koalicji Obywatelskiej. W pierwszej turze zwyciężył Pabierowski, ale nie przekroczył progu 50 proc. dlatego konieczne było przeprowadzenie drugiej tury.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Chwila relaksu

Wybory Zielona Góra wyniki

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała już dane ze wszystkich 84 obwodowych komisji wyborczych w Zielonej Górze. Frekwencja wyniosła 47,88 proc. Łącznie oddano 49 814 głosów.

Nowym prezydentem Zielonej Góry zostanie Marcin Pabierowski. Kandydat Koalicji Obywatelskiej zdobył 57,46 proc. głosów, natomiast Janusz Kubicki 42,54 proc.

Przeczytaj też: Ogromna radość w sztabie Marcina Pabierowskiego. "Jest to piękny dzień"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u