Wyborcza deklasacja w Nowej Soli. Będzie nowy prezydent. Wiemy, jakie ma plany

22 kwiecień 2024
Autor: 
Wyborcza deklasacja w Nowej Soli. Będzie nowy prezydent Redakcja

Prezydent Nowa Sól. Beata Kulczycka wygrała z Jackiem Milewskim i będzie nowym włodarzem miasta. Ma już plan na najbliższy czas.

Wybory Nowa Sól. Wyniki wyborów

W Nowej Soli w drugiej turze wyborów samorządowych zmierzyli się Beata Kulczycka (KWW FNW Wadima Tyszkiewicza) oraz Jacek Milewski (KWW Jacka Milewskiego), który był dotychczasowym prezydentem miasta. Frekwencja w dniu głosowania wyniosła 39,64 proc, czyli była o nieco ponad 7 proc. mniejsza niż w pierwszej turze. Łącznie oddano 11 061 ważnych głosów.

Według danych z 18 okręgowych komisji wyborczych Beata Kulczycka zdobyła 7435 głosów, co daje 67,64 proc. Jacek Milewski otrzymał natomiast 3557 głosów (32,36 proc.).

Prezydent Nowa Sól. Beata Kulczycka obejmie urząd

- To dla mnie zaszczyt służyć i pracować dla Państwa i reprezentować nasze miasto. Ten wynik motywuje do dalszej pracy i daje mi olbrzymią siłę do działań. Dźwigam również, w pozytywnym tego słowa znaczeniu ogrom zobowiązań i nadziei, które we mnie pokładacie i które dla mnie są największym wyzwaniem. Nie triumfuje, po prostu cieszę się, że Państwo mi zaufaliście - komentowała na gorąco.

Dziś wiemy już, że Beata Kulczycka na samym początku planuje m.in. przyjrzeć się inwestycjom rozpoczętym w mieście i dalej kontynuować ich realizację. Mocno zamierza stawiać też na dialog z mieszkańcami Nowej Soli. Jest pierwszą kobietą, która będzie rządzić tym miastem.

Beata Kulczycka: "Jestem zmotywowana, zbudowana"

- Od jakiegoś czasu była mowa, że Nowa Sól jest kobietą i teraz się to spełnia. Nie śpię od kilku dni i nie będę spać z emocji. Jestem zmotywowana oraz zbudowana. Najpierw trzeba ułożyć zespół ludzi do współpracy, to podstawa. Przekonałam się w trakcie kampanii, że bez dialogu z mieszkańcami nie da się budować przyszłości - podkreśla prezydent-elekt.

Wszystko wskazuje na to, że nowa prezydent Beata Kulczycka zostanie oficjalnie zaprzysiężona w poniedziałek, 6 maja. Wówczas w mieście ma odbyć się inauguracyjna sesja Rady Miejskiej w Nowej Soli. Przypomnijmy, że w radzie dziewięć mandatów zdobył FNW Wadima Tyszkiewicza, z kolei po cztery komitety Jacka Milewskiego, Koalicji 15 października i PiS.

Przeczytaj też: Ogromna radość w sztabie Marcina Pabierowskiego. "Jest to piękny dzień"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u