Porażka Janusza Kubickiego. Jak głosowali mieszkańcy Przylepu?

24 kwiecień 2024
Autor: 
Porażka Janusza Kubickiego. Jak głosowali mieszkańcy Przylepu? Redakcja/Archiwum

Wybory samorządowe 2024 to już historia. W Zielonej Górze po drugiej turze prezydentem został Marcin Pabierowski, który pokonał Janusza Kubickiego. Jak głosowali mieszkańcy sołectwa Przylep, gdzie w ubiegłym roku doszło do pożaru hali z niebezpiecznymi odpadami chemicznymi? Sprawdziliśmy.

Po 18 latach Janusz Kubicki przegrał w drugiej turze wyborów samorządowych w Zielonej Górze z Marcinem Pabierowskim z Koalicji Obywatelskiej. Dotychczasowy prezydent zdobył 42,54 proc. głosów mieszkańców, a zwycięzca 57,46 proc. Jak głosowali mieszkańcy sołectwa Przylep?

Wybory w Zielonej Górze. Jak głosowali mieszkańcy Przylepu?

Podczas wyborów w sołectwie Przylep w Zielonej Górze funkcjonowały dwie komisje wyborcze numer 34 i 35. W pierwszej turze Kubicki zdobył odpowiednio 29,97 proc. i 29,93 proc. głosów, a w drugiej turze było to już 41,87 proc. i 40,27 proc. wyborców. 

Dla porównania najmniej głosów na Janusza Kubickiego oddali mieszkańcy sołectwa Łężyca (29,48 proc.), a najwięcej pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej przy ul. Słowackiego 76 proc. 

Przeczytaj też: Pustki w sztabie wyborczym Kubickiego. Radość i feta u Pabierowskiego


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KN

Coś bym o sobie napisał, ale jeszcze to chwilę potrwa ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u