Święto strażaków w Zielonej Górze. Zobaczcie zdjęcia! (FOTORELACJA)

10 maj 2024
Autor: 
Święto strażaków w Zielonej Górze. Zobaczcie zdjęcia! Redakcja

Dziś w Zielonej Górze odbyły się obchody Dnia Strażaka. Były awanse i odznaczenia dla zawodowców oraz ochotników. Zobaczcie, jak świętowali strażacy.

Dzień Strażaka przypada dokładnie na 4 maja, ale jego obchody w pożarniczym świecie planuje się de facto na cały maj. Świętuje zarówno Państwowa Straż Pożarna, jak i strażacy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Dziś, 10 maja, Powiatowe Obchody Dnia Strażaka odbyły się w Zielonej Górze.

Wydarzenie odbyło się na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 przy ulicy Sulechowskiej. Zgromadziło strażaków oraz gości, którzy wspólnie świętowali ten doniosły dzień.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dziecko samowolnie opuściło przedszkole. Nikt tego nie zauważył

Dzień Strażaka Zielona Góra - awanse i odznaczenia

W trakcie uroczystości wręczono awanse na wyższe stopnie służbowe w korpusie aspirantów i podoficerów Państwowej Straży Pożarnej. Ponadto zarówno funkcjonariusze PSP, jak i druhowie OSP zostali wyróżnieni złotymi, srebrnymi oraz brązowymi medalami "Za Zasługi dla Pożarnictwa".

Własne wyróżnienia za osiągnięcia mające znaczenie dla miasta przekazał także prezydent Zielonej Góry Marcin Pabierowski. Dodatkowo strażacy otrzymali nagrody pieniężne np. za szczególne zaangażowanie w służbie i wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych.

Straż pożarna Zielona Góra. "Tyle powrotów, ile wyjazdów"

- Składam Wam najszczersze słowa uznania i podziękowania za Waszą codzienną służbę oraz pracę pełnioną na rzecz rozwoju systemu ochorny przeciwpożarowej. Przekażcie proszę słowa uznania też Waszym najbliższym, rodzinom. Niech święty Florian ma Was w swojej opiece, a tlący się w Was płomień poczucia potrzeby niesienia pomocy drugiemu niech nigdy nie zagaśnie - podkreślał bryg. Rafał Konieczny, zastępca Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

- Bycie strażakiem to ogromna duma i poświęcenie i za to chcę serdecznie podziękować. Poprzez Wasza pracę i zaangażowanie zawód strażaka jest odbierany z ogromnym uznaniem, wielkim zaufaniem społecznym. Cieszę się, że mogę być na tej uroczystości. Niech święty Florian czuwa nad Państwem. Życzę bezpiecznych powrotów z interwencji, z akcji - mówił Marcin Pabierowski, prezydent Zielonej Góry.

- Mam zaszczyt wyrazić Wam podziękowania za Waszą służbę. Życzę Wam tyle powrotów, ile wyjazdów. Zadowolenia ze służby oraz pełnionej misji - zanzaczał dh Adam Jaskulski, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Lubuskiego.

Przeczytaj też: Pożar domu pod Nowogrodem Bobrzańskim (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u