Odwiedź bazę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Zielonej Górze. To nie lada atrakcja

10 maj 2024
Autor: 
Odwiedź bazę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Zielonej Górze Redakcja

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe otwiera się na Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Chętni będą mogli zwiedzić bazę w Zielonej Górze już 11 maja.

Nadchodzą Dni Otwarte Funduszy Europejskich. To zdecydowanie największe wydarzenie poświęcone projektom europejskim. Mieszkańcy mogą wówczas zwiedzać miejsca, które powstały dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej. Warto przy tym podkreślić, że wiele z nich jest na co dzień niedostępnych.

Dni otwarte - Lotnicze Pogotowie Ratunkowe Zielona Góra

W imprezie czynny udział bierze między innymi Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które otwiera wiele baz w Polsce. Jedną z nich jest także baza LPR Zielona Góra znajdująca się na lotnisku Aeroklubu Ziemi Lubuskiej (ul. Przylep - Skokowa 17, 66-015 Zielona Góra).

- Będzie to niewątpliwa okazja do zapoznania się z pracą załogi Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego. Podczas wizyty w bazie HEMS będzie można z bliska obejrzeć śmigłowiec ratunkowy, nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy, czy porozmawiać z załogą - mówi Justyna Sochacka, rzecznik LPR.

W trakcie wydarzenia członkowie załogi LPR będą oczywiście odpowiadać na wszelkie pytania zainteresowanych, a tych z pewnością nie zabraknie. Dzień otwarty w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym odbędzie się w sobotę, 11 maja. Baza będzie dostępna dla osób z zewnątrz od godziny 10:00 do 15:00.

Przeczytaj też: Święto strażaków w Zielonej Górze. Zobaczcie zdjęcia! (FOTORELACJA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u