Czerwieńsk bez wody. Odcięto prąd, bo spółka POMAK ma ogromny dług. "Wieloletnie zaległości"

05 czerwiec 2024
Autor: 
Czerwieńsk bez wody. Odcięto prąd, bo spółka POMAK ma ogromny dług Redakcja

Spółka Pomak Czerwieńsk odcięta od prądu. Powoduje to, że mieszkańcy miasta nie mają wody w kranach. Ludzie są oburzeni.

Pomak Czerwieńsk i zaległości dla Enea Operator

Firma Enea odcięła od prądu Przedsiębiorstwo Obsługi Mienia Komunalnego POMAK z Czerwieńska. Na jaw wychodzą niepokojące fakty, że spółka ma wobec energetycznego operatora ogromne długi.

- Szanowni Mieszkańcy. Z uwagi na informacje otrzymane od spółki POMAK, informujemy, że z powodu wieloletnich zaległości finansowych wobec spółki energetycznej ENEA została wstrzymana dostawa prądu. W konsekwencji doszło również do wstrzymania dostaw wody - informuje Gmina Czerwieńsk.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Chwila relaksu

Czerwieńsk bez wody. "Trwają negocjacje"

Ze wstępnych informacji wynika, że Pomak Czerwieńsk ma wobec firmy Enea 300 tysięcy długu. Teraz gmina próbuje porozumieć się z dostawcą prądu. Wkrótce do akcji mają wyruszyć też strażacy z OSP Czerwieńsk, którzy będą dostarczać mieszkańcom wodę do celów sanitarnych.

- Obecnie trwają intensywne negocjacje ze spółką ENEA, mające na celu jak najszybsze przywrócenie dostawy prądu - czytamy w komunikacie samorządu.

Dziś, 5 czerwca, odbyła się Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Czerwieńsku. W trakcie jej trwania radni jednomyślnie podjęli uchwałę w sprawie dopłaty 110 tysięcy złotych do spółki POMAK.

Pomak Czerwieńsk bez prądu. "Teraz brudy wychodzą"

Mieszkańcy gminy Czerwieńsk są oburzeni. Wielu z nich podkreśla, że działalność spółki POMAK od lat pozostawiała wiele do życzenia. Dostarczana woda często była brudna lub nie było jej wcale, a sytuacja z dziś pokazuje, że zaniedbań mogło być o wiele więcej.

Co mówią sami mieszkańcy? "Gdzie byli włodarze miasta, że przez wiele lat godzili się na takie funkcjonowanie spółki" - komentuje Ewa. "Powiadomić prokuraturę o przekrętach" - dodaje Sławek. "Teraz brudy wychodzą" - podkreśla Marta. "Zaorać to dziadostwo" - wskazuje Patryk.

Przypominamy, że 21 maja z fotelem prezesa spółki POMAK pożegnał się Tomasz Frąckowiak. Tego dnia odwołana została także Rada Nadzorcza.

Przeczytaj też: Akcja policyjnych "narkotykowców" w Zielonej Górze. Wpadła para dilerów (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u