Będą kolejne nowe wozy gaśnicze w lubuskich OSP. Zobacz, kto dostanie dotację (LISTA)

11 czerwiec 2024
Autor: 
Będą kolejne nowe wozy gaśnicze w lubuskich OSP Redakcja

W kolejnych jednostkach OSP z województwa lubuskiego powinny pojawić się nowe samochody gaśnicze. Sprawdź, kto otrzyma dotację na ich zakup.

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Wiesław Leśniakiewicz zatwierdził listę jednostek OSP, które otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. Tym sposobem 292 jednostek OSP w całej Polsce zasili swoje tabory o nowe pojazdy. Te pojawią się także w Lubuskiem.

Zakupy samochodów zostaną zrealizowane przez jednostki OSP lub samorządy w ramach montażu finansowego, do którego potrzebny był przede wszystkim wkład własny gminy. Następnie do montażu składa się m.in. dotacja z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Nowe samochody gaśnicze dla OSP w Lubuskiem

Zgodnie z zestawieniem już wkrótce o nowe wozy gaśnicze powinno wzbogacić siedem lubuskich jednostek OSP. Będzie to 5 pojazdów średnich oraz 2 ciężkie. Od tego momentu jednostki mogą bezproblemowo rozpoczynać przetargi i proces zakupów.

Dotacje na zakup samochodów gaśniczych powędrują do:

  • OSP Dobiegniew (powiat strzelecko-drezdenecki) - ciężki wóz gaśniczy
  • OSP Przytoczna (powiat międzyrzecki) - ciężki wóz gaśniczy
  • OSP Leśniów Wielki (powiat zielonogórski)
  • OSP Siecieborzyce (powiat żagański)
  • OSP Wichów (powiat żagański)
  • OSP Borów Wielki (powiat nowosolski)
  • OSP Pszczew (powiat międzyrzecki)

- Sprzęt ratowniczy jest podstawą pracy strażaków. Samochody ratowniczo-gaśnicze są kluczowe podczas pożarów i wypadków. Nowoczesny sprzęt pozwoli na szybszą i bardziej skuteczną pracę druhów z OSP - czytamy w komunikacie Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

Będą to kolejne nowe wozy gaśnicze

Wszystko wskazuje na to, że będą to kolejne samochody gaśnicze, które trafią do lubuskich ochotników w 2024 roku. Oddział Wojewódzki Związku OSP RP Województwa Lubuskiego ogłosił już przetarg na zakup 20 średnich wozów gaśniczych oraz 5 lekkich pojazdów.

Przeczytaj też: Śnięte ryby w Odrze. Z wody wyłowili je strażacy (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u