Jakość powietrza w Zielonej Górze
Jakość powietrza ma kluczowe znaczenie dla zdrowia, ponieważ oddychamy nim każdego dnia. Zanieczyszczenia, takie jak pyły zawieszone PM2,5 oraz PM10, tlenki azotu czy benzo[a]piren, mogą powodować poważne problemy zdrowotne, w tym choroby układu oddechowego i sercowo-naczyniowego. Pogarszanie jakości powietrza, szczególnie w miastach, wynika z emisji spalin, działalności przemysłowej i spalania paliw kopalnych.
Szczególnie w okresie jesienno-zimowym warto monitorować jakość powietrza, dlatego w naszym bezpłatnym systemie powiadamiania wprowadziliśmy nowe rozwiązanie. W każdej chwili można sprawdzić stan jakości powietrza ze stacji pomiarowych GIOŚ w Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim oraz Nowej Soli. W przyszłości planujemy wprowadzenie kolejnych miast do systemu.
Aby otrzymać bezpłatny raport dotyczący jakości, wystarczy otworzyć konwersację z naszą stroną przez aplikację Messenger lub z poziomu przeglądarki i wysłać wiadomość o treści "powietrze". Wówczas rozpocznie się automatyzacja i po kilku sekundach przyjdzie informacja z oceną stanu jakości powietrza oraz danymi pomiarowymi dla pyłów zawieszonych PM2,5 oraz PM10. Sprawdź już teraz!
Jak się bezpłatnie zapisać?
Zapisanie się oraz korzystanie z systemu jest w pełni darmowe, nie wymaga również pobierania dodatkowych aplikacji - wystarczy konto na portalu społecznościowym Facebook oraz aplikacja Messenger na telefon! KLIKNIJ TUTAJ - to najszybsza metoda zapisu, jeśli jesteś zalogowany do portalu Facebook i korzystasz z Messengera. Po kliknięciu linku wyświetli Ci się okno czatu z przyciskiem "rozpocznij" na dole - kliknij przycisk i postępuj zgodnie z przychodzącymi wiadomościami!
Brak spamu, przejrzyste informacje
Zgodnie z założeniem podzieliliśmy powiadomienia na pięć grup (lubuskie północ, lubuskie południe, ostrzeżenia atmosferyczne, m. Zielona Góra oraz najnowsze informacje), aby uniknąć spamu. Użytkownicy otrzymują powiadomienia o sytuacjach na drogach dotyczące wypadków i utrudnień, a także ostrzeżenia dotyczące niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych tj. burz, silnych wiatrów itp., a także ostrzeżenia w przypadku sytuacji nadzwyczajnych.