Kolejna blokada mostu na Odrze w Krośnie Odrzańskim

16 luty 2016
Autor: 

W poniedziałek, 16 lutego odbyła się kolejna blokada mostu w Krośnie Odrzańskim. Około 150 osób uczestniczyło w proteście walcząc o obwodnicę miasta. Mieszkańcy i władza Krosna Odrzańskiego są tak zdeterminowani, że planują kolejne blokady, aż do skutku.

Protest, jak podkreślają nie ma charakteru politycznego. Chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo oraz poprawę jakości ruchu drogowego. Jak podkreśla organizator blokady Zdzisław Paduszyński - Krosno Odrzańskiej jest od wielu lat pomijane, lekceważone i nikt się nie interesuje inwestycjami w tym mieście. Wobec Niemiec, którzy są naszymi sąsiadami wyglądamy bardzo słabo, jakbyśmy byli nadal po wojnie, a oni w XXI wieku. Z naszego miasta ubywa młodych ludzi, żaden inwestor nie chce tu przyjechać, bo dojazd jest beznadziejny, dziurawa droga, stary most, korki.

Most na Odrze w Krośnie Odrzańskim został wybudowany w 1905 roku. Zaprojektował go niemiecki projektant, który nie uwzględniał w swoich planach takiego ruchu jaki mamy obecnie. W tej chwili przejeżdża przez niego około 15 tysięcy aut na dobę. Jest to bardzo duże natężenie ruchu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.