Będzie strajk nauczycieli (ZDJĘCIA)

29 marzec 2017
Autor: 

W środę 29 marca w siedzibie Związku Nauczycielstwa Polskiego w Zielonej Górze odbyła się konferencja prasowa podsumowująca akcję zbierania podpisów pod wnioskiem o poddanie pod referendum sprawy reformy edukacji. ZNP zapowiada jednocześnie strajk w lubuskich szkołach.

Reforma edukacji od kilku miesięcy niepokoi wielu nauczycieli oraz rodziców i budzi kontrowersje. Odbyło się kilkadziesiąt spotkań i dyskusje w tej sprawie.

Zbierano podpisy za przeprowadzeniem w Polsce referendum na temat planowanej reformy oświaty. Do akcji włączyli się m.in. Forum Rad Rodziców, Stowarzyszenia My Zielonogórzanie, Związek Żołnierzy Wojska Polskiego, Nauczyciele Roku, Stowarzyszenia na Rzecz Upiększania Miasta, OPZZ, Nowoczesna, PO, SLD.

Związek Nauczycielstwa Polskiego podał dziś, że zebrał około 15 tysięcy podpisów.

Dziś wiemy, że 31 marca w piątek w lubuskich szkołach odbędzie się strajk nauczycieli. W ramach protestu w przedszkolach, podstawówkach, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych, nauczyciele nie będą prowadzić zajęć dydaktycznych, opiekuńczych i wychowawczych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u