Bezrobotni nowosolanie zatrudnieni do sprzątania miasta

08 kwiecień 2016
Autor: 

Już po raz 24 rozpoczęły się roboty publiczne w Nowej Soli. Oznacza to, że zamiast płacić bezrobotnym za siedzenie, Miasto zatrudnienia ich i kieruje do sprzątania nowosolskich ulic, budowy skate parku, parku linowego, koszenia trawy, usuwania awarii na miejskich placach zabaw oraz prac rozbiórkowych.

 

W ramach robót publicznych w tym roku będą pracować 53 osoby. Opłacane są one z Urzędu Pracy (blisko 600 tys. zł) oraz Urzędu Miasta (350 tys. zł).

Niedługo rozpocznie prace 40 osób w ramach prac społecznie użytecznych, skierowanych z OPS. W ciągu roku zatrudnienie znajdzie także około 20 osób które będą odpracowywać swoje długi za niepłacenie czynszu.

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u