Lubuskie obchody święta Policji (ZDJĘCIA)

15 lipiec 2017
Autor: 

Wojewódzkie obchody Święta Policji to czas podziękowań dla lubuskich funkcjonariuszy za zaangażowanie i codzienną służbę społeczeństwu. Za trud włożony w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom regionu, policjanci odebrali odznaczenia i awanse na wyższe stopnie. Uroczysty apel połączony z przekazaniem sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Nowej Soli odbył się w piątek (14 lipca). Honorowy patronat nad obchodami objął Pan Mariusz Błaszczak – Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Podniosła atmosfera i dostojni goście towarzyszyli lubuskim policjantom podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji. W Nowej Soli pojawili się przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, sądownictwa, prokuratury, oświaty i kultury, a także służb współpracujących i Policji niemieckiej. Mszę Świętą w intencji mundurowych koncelebrował Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup dr Paweł Socha. Na uroczystym apelu licznie zjawili się funkcjonariusze, pracownicy cywilni, rodziny i przyjaciele naszej formacji. Ten szczególny dzień był okazją do podziękowań, refleksji i wspomnienia tych, którzy czuwając nad bezpieczeństwem obywateli, poświęcili własne życie. W 98. rocznicę uchwalenia ustawy o Policji Państwowej, 855 funkcjonariuszy garnizonu lubuskiego awansowało na wyższe stopnie policyjne. 80 funkcjonariuszy wyróżniono odznaczeniami: „Krzyżem Zasługi”, „Zasłużony Policjant” i za „Długoletnią Służbę”. 40 osób podczas piątkowych uroczystości, akty mianowania i medale odebrało z rąk Zastępcy Komendanta Głównego Policji, nadinsp. Heleny Michalak, Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka i Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jarosława Janiaka.

Tegoroczne Święto Policji miało wyjątkowy charakter dla policjantów i pracowników Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli. Komendantowi tej jednostki, mł. insp. Grzegorzowi Karpińskiemu przekazano sztandar, który jest dowodem zaufania społecznego i docenienia pracy Policji na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Nowej Soli. Dla funkcjonariuszy do wyraz dumy, ambicji i świadectwo wszystkich wartości etosu zawodowego. Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp., insp. Jarosław Janiak dziękował osobom, które wspierały inicjatywę przekazania sztandaru nowosolskiej Policji.

Uroczystości zakończyła defilada pododdziałów i występ orkiestry z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Po części oficjalnej zorganizowano piknik, podczas którego każdy mógł zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym przez lubuskich funkcjonariuszy. Wydział prewencji lubuskiej komendy zorganizował stoisko profilaktyczne, gdzie poprzez konkursy i zabawę, policjanci edukowali dzieci i młodzież. Towarzyszyli im funkcjonariusze ruchu drogowego, antyterroryści i technicy kryminalistyki, których stanowiska cieszyły się sporym zainteresowaniem.

Honorowy patronat nad Wojewódzkimi Obchodami Święta Policji objął Pan Mariusz Błaszczak – Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

 • Finałowe starcie w „Ninja Warrior Polska”. W grze Lubuszanie (ZDJĘCIA)

  Finałowe starcie w „Ninja Warrior Polska”. W grze Lubuszanie (ZDJĘCIA)

  We wtorek, 12 kwietnia, w Polsacie finałowy odcinek V edycji „Ninja Warrior Polska”. W grze dwóch lubuskich zawodników. To Krzysztof Spławski z Zielonej Góry i Paweł Murawski z Żagania. Czy wśród nich znajdzie się ten, który po raz pierwszy w Polsce zostanie wojownikiem Ninja?

 • Ciało noworodka w kontenerze na śmieci

  Ciało noworodka w kontenerze na śmieci

  10 kwietnia w Skwierzynie ujawniono zwłoki noworodka. Dziecko było wrzucone do kontenera na śmieci. 

 • O tym jak Lubuszanie Polskę obudzili

  O tym jak Lubuszanie Polskę obudzili

  Robert Motyka i Marek Starybrat dołączyli do grona prezenterów Radia ZET. Od 4 kwietnia budzą słuchaczy w „Dzień dobry bardzo”.

 • Sezon rowerowy rozpoczęty. Zabezpiecz swój rower!

  Sezon rowerowy rozpoczęty. Zabezpiecz swój rower!

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zapraszają wszystkich właścicieli jednośladów do znakowania swoich rowerów. Pamiętajmy, że rowery oznakowane są mniej atrakcyjne dla złodziei, a dzięki temu są bardziej bezpieczne!

 • Bądźmy ostrożni. Właśnie rozpoczyna się sezon motocyklowy

  Bądźmy ostrożni. Właśnie rozpoczyna się sezon motocyklowy

  W ostatnim czasie na terenie powiatu zielonogórskiego doszło do kilku zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów dlatego zielonogórscy policjanci chcąc przeciwdziałać takim zdarzeniom przypominają o ostrożności i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Kierowcy innych pojazdów także powinni pamiętać, że sezon motocyklowy, dzięki sprzyjającej pogodzie, już się rozpoczął.

 • Wyjątkowy weekend w pałacu w Brodach (ZDJĘCIA)

  Wyjątkowy weekend w pałacu w Brodach (ZDJĘCIA)

  W najbliższą sobotę, 27 listopada we wspaniałej scenerii Pałacu Brühla w Brodach odbędzie się aukcja sztuki współczesnej. Swoje prace wystawi aż 19 artystów z całej Polski. W ramach wydarzenia odbędzie się również otwarcie Leżakowni Alkoholi Starzonych “Polish Barrels".

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u