Sytuacja w Jemenie jest tragiczna. Największa na świecie epidemia cholery zabija dzieci

16 sierpień 2017

W ogarniętym wojną kraju cholera szerzy się w niekontrolowany sposób. Epidemii sprzyja panujący w Jemenie głód. Ponad 60% ludności nie ma skąd zdobyć pożywienia. Niemal dwa miliony dzieci cierpi z głodu.

Niedożywienie drastycznie obniża odporność małych organizmów na zakażenie.

Najmłodsi, którzy trafiają do wspieranych przez UNICEF ośrodków, są w bardzo ciężkim stanie.

Dzieci z trudem zbierają siły, aby wziąć kolejny oddech.

Jednak jest jeszcze nadzieja. Obecnie, zapewniając odpowiednie leczenie, możemy uratować nawet 99% zakażonych osób.

Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby uratować jak najwięcej dzieci. Utworzyliśmy ponad 1000 punktów medycznych, które zapewniają pomoc dzieciom z objawami cholery. Dostarczamy czystą wodę, żywność i leki przeciwko odwodnieniu.

Niestety potrzeby są ogromne. Apelujemy o Twoje wsparcie w dotarciu do wszystkich potrzebujących dzieci.

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.