Atrakcje winobraniowe w muzeum

04 wrzesień 2017
Autor: 

Muzeum Ziemi Lubuskiej zaprasza w tym tygodniu na dwa wernisaże.

W środę 6 września o godzinie 17.00O twarcie wystawy pt. „Włodzimierz Kwaśniewicz w 70. rocznicę urodzin” z cyklu „My zielonogórzanie, nasz lubuski dom”.

Dr Włodzimierz Kwaśniewicz to postać, której większości zielonogórzan nie trzeba przedstawiać. Mieszkańcom Winnego Grodu kojarzy się przede wszystkim jako twórca, organizator i wieloletni dyrektor Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Drzonowie. Muzealnik i kolekcjoner. Na ekspozycji zobaczyć można dokumenty, materiały, zdjęcia oraz wszelkiego rodzaju obiekty dotyczące jego życia prywatnego i zawodowego, pochodzące ze zbiorów autora. Pokaz dopełni prezentacja fotografii autorstwa Ewy Kwaśniewicz (małżonka Jubilata) pt. Lubuskie Muzeum Wojskowe inaczej. Wystawa będzie prezentowana do 5 listopada 2017 r.

W piątek 8 września kolejna propozycja. O godzinie 17.00 otwarcie wystawy pt. „Winnica Saint Vincent w Borowie Wielkim. Le rêve en bouteille/ Marzenie w butelce“ z cyklu „Winnice lubuskie wczoraj i dziś”. Winnica Saint Vincent została założona wiosną 2009 roku. Jej nazwa pochodzi od św. Wincentego, który jest patronem winiarzy francuskich. Zajmująca 6,5 ha plantacja jest częścią gospodarstwa rolnego położonego w Borowie Wielkim koło Nowego Miasteczka. Pierwszy zbiór owoców został przeprowadzony w 2009 roku. Cechą wyróżniającą winnicy jest duża rozstawa rzędów, która zapewnia krzewom dobre nasłonecznienie i ogranicza występowanie chorób. Winnica Saint Vincent jest jedną z atrakcji Lubuskiego Szlaku Wina i Miodu. Wystawa, której kuratorem jest dr Arkadiusz Cincio, prezentowana będzie do 26 listopada 2017.

W okresie Winobrania zielonogórskie muzeum udostępnia swoje zbiory codziennie. Godziny pracy instytucji: od 4 do 8 września godz. 11.00-17.00, 9 września w sobotę 10.00-16.00 oraz 10 września niedziela godz. 10.00-15.00.

Normalny bilety wstępu kosztuje 10 zł, ulgowy 5 zł.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u