Konkurs Win Domowych

04 wrzesień 2017
fotolia.com

Już w najbliższą niedzielę, 10 września w Palmiarni odbędzie się konkurs win wytwarzanych metodą tradycyjną. Organizatorami konkursu są Urząd Miasta Zielona Góra oraz Fundacja na rzecz Lubuskiego Dziedzictwa „Gloria Monte Verde”.

Konkyrs przeznaczony jest dla mieszkańców regionu, a także wszystkich miłośników domowych wyrobów winiarskich w kraju, którzy wytwarzają wino amatorsko. Wina należy dostarczyć w butelce o pojemności 0,75 litra, z dołączoną informacją zawierającą: dane osobowe zgłaszającego, kategorię, rodzaj wina (słodkie, wytrawne itp.), nazwę odmiany czy owocu, lub kilku – jeśli był kupaż, rocznik. Wina można przynieść osobiście w dniu trwania konkursu, w godzinach 10.00-11.00, lub wysłać do dnia 8 września br. na adres: Biuro Palmiarni, ul. Wrocławska 12, 65-427 Zielona Góra, z dopiskiem „Konkurs Win Domowych”. Wytwórca może zgłosić jedno wino w danej kategorii. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Komisja sędziowska składa się z minimum 3 osób. Wina oceniane są anonimowo w skali 100-punktowej. Wyniki zostaną ogłoszone w Palmiarni w dniu trwania konkursu.

Zwycięzcy otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Miasto Zieloną Górę, Fundację „Gloria Monte Verde” i Sklep Winiarz.pl.

Równocześnie z wręczeniem nagród dla zwycięzców konkursu win domowych odbędzie się ogłoszenie wyników VIII Ogólnopolskiego Konkursu Win i wręczenie dyplomów oraz degustacja trunków zgłoszonych na oba konkursy. Uroczystość przewidziana jest na godz. 15.00 w sali restauracyjnej zielonogórskiej Palmiarni.

Więcej o wydarzeniu na stronie.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.