Dzień Otwarty Biblioteki

20 wrzesień 2017
Autor: 

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w ramach obchodów 196. rocznicy urodzin Cypriana Norwida – wybitnego poety, prozaika, dramatopisarza, rzeźbiarza, malarza i rysownika, a także patrona zielonogórskiej Biblioteki zaprasza 23 września w sobotę na Dzień Otwarty Biblioteki.

Dla odwiedzających przygotowano wiele niespodzianek.

W Muzeum Ilustracji Książkowej będzie wyjątkowa okazja zobaczenia 5 oryginalnych rysunków Cypriana Norwida, które pochodzą ze sztambucha rodziny Turnów z roku 1846. Będzie także możliwość zwiedzenia całego Muzeum z prezentacją innych ciekawych dokumentów dawnych z bogatej kolekcji zbiorów specjalnych WiMBP.

Dla tych, którzy chcą poszerzyć lub sprawdzić swoją wiedzę o życiu i twórczości Cypriana Norwida, a jednocześnie poznać miejsca zielonogórskiej książnicy, w których eksponowana jest pamięć o naszym patronie, przygotowano urodzinowy konkurs ph. Zaczytani w Norwidzie z nagrodami. Nagrodą główną w konkursie jest czytnik e-booków z miesięcznym dostępem do bazy Legimi. Ponadto Instytut Książki ufundował Laureatom Konkursu koszulki z nadrukiem autoportretu Cypriana Norwida.

Dzień Otwarty Biblioteki w sobotę od godz.11.00 do godz. 14.00.

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u