Jazzujące Muzeum

20 wrzesień 2017
Autor: 
Pixabay

Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze zaprasza na pierwszą po wakacjach odsłonę cyklu Jazzujące Muzeum. Tym razem przed zielonogórską publicznością wystąpi Witold Janiak, znakomity pianista i kompozytor.

28 września w czwartek w programie wieczoru prezentacja obrazu Stanisława Fijałkowskiego pt. „17 VII 69”, 1969 oraz recital jazzowy Witolda Janiaka pt. „Jazzowe babie lato”.

Witold Janiak to pianista i kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat licznych konkursów i festiwali m.in.: Konkursu Muzyki Współczesnej w Krakowie (1998), Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie – nagroda specjalna za „wyjątkowe walory artystyczne akompaniamentu” (2001), Konkursie Pianistów i Hammondzistów w Warszawie (2010) – II nagroda. Wraz z zespołem Witold Janiak Mainstreet Quartet, którego jest twórcą i liderem, zdobył Grand Prix Bielskiej Zadymki Jazzowej (2009) i Krokus Jazz Festival (2007).

Regularnie koncertuje w kraju i zagranicą. Brał udział w słynnym projekcie „Koncert na 21 fortepianów”. Dwukrotnie koncertował solo w sali im. Yehudi Menuhina w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Uczy gry na fortepianie jazzowym i improwizacji w Akademii Muzycznej w Łodzi. Dwukrotny laureat nagrody „Oscar Jazzowy” Stowarzyszenia Melomani w 2009 i 2014 roku. Współpracował m.in.  Tatianą Okupnik i Moniką Brodką. Wydał pięć autorskich płyt: „Jesteśmy”, „Mainstreet Quartet”, „Cinema meets Jazz”, „Zagrajcie swoją muzykę”, „Stabat Mater Dolorosa”.

Jest propagatorem i animatorem muzyki jazzowej w Polsce i regionie prowadząc warsztaty dla dzieci i młodzieży różnych grup wiekowych.

Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasie muzeum młodzież szkolna i studenci – 10 złotych. Początek o godz. 19.00.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u