Święta pod czujnym okiem lubuskich policjantów

23 grudzień 2017
Autor: 

Wiele osób będzie chciało spędzić Święta Bożego Narodzenia wspólnie z rodziną, co często wiąże się z długimi podróżami. Już od piątku, 22 grudnia na drogach pojawia się więcej patroli ruchu drogowego. Policjanci podczas weekendu oraz świąt będą dbali o bezpieczeństwo wszystkich osób, które postanowią wyjechać lub będą wracać po świętach do swoich domów. Funkcjonariusze apelują, by wyruszając w drogę pamiętać o swoim bezpieczeństwie.

Okres przedświąteczny to czas wytężonej pracy wszystkich policjantów. Funkcjonariusze będą dbać o to aby czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia był spokojny, a także bezpieczny. Dlatego już 22 grudnia rozpoczęły się wzmożone działania na drogach. Większej liczby policyjnych patroli kierujący mogą spodziewać się szczególnie na Drodze Krajowej nr 32 w kierunku Krosna Odrzańskiego i Sulechowa, nr 27 (Zielona Góra – Nowogród Bobrzański) i trasie S3 prowadzącej z północy na południe kraju, gdzie w tym czasie spodziewane jest największe natężenie ruchu. Na tych drogach pojawią się także samochody z wideorejestratorami, a policjanci będą studzić zapał „piratów drogowych” między innymi przy pomocy laserowych mierników prędkości Ultralyte.

– W ramach prowadzonych działań, dla zapewnienia bezpieczeństwa w podróży, policjanci będą nie tylko mierzyć prędkość pojazdów, ale także jak zwykle sprawdzać stan trzeźwości kierujących. Dlatego już teraz przestrzegamy przed wsiadaniem za kierownicę po alkoholu. Jednocześnie przypominamy, że w komendach i komisariatach policji można poddać się bezpłatnemu i anonimowemu badaniu na obecność alkoholu w organizmie. Zachęcamy wszystkich, którzy spożywali alkohol i nie są pewni czy mogą wsiąść za kierownicę do skorzystania z urządzeń AlcoBlow – informuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskich policjantów.

W związku z budową drogi S3, na odcinkach gdzie prowadzone są prace będą czasowo występować utrudnienia. Na tych odcinkach wprowadzone zostały ograniczenia lub została zmieniona organizacja ruchu. W wyznaczonych miejscach możemy spodziewać się utrudnień w ruchu ze względu na zwężenia jezdni lub ograniczenie prędkości.

– Wyjeżdżając zadbajmy także sami o to, żeby nasza podróż była przyjemna i bezpieczna. Dostosujmy prędkość do zmiennych czasami trudnych warunków pogodowych, ale także do natężenia ruchu na drogach – dodaje podinsp. M.Stanisławska z KMP Zielona Góra.

MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u