"Zwolnij, jeże". Nowy znak drogowy w Zielonej Górze (ZDJĘCIA)

29 maj 2018
Autor:  Redakcja
"Zwolnij, jeże". Nowy znak drogowy w Zielonej Górze Redakcja

Kilka dni temu na trasie Łężyca - Zielona Góra pojawiły się dwa nowe, nietypowe znaki drogowe. Znak "zwolnij, jeże" ma przede wszystkim pomóc w ochronie tych stworzeń przed rozjechaniem, do których dochodziło stosunkowo często na tym odcinku.

Pędzące auta są śmiertelnym zagrożeniem nie tylko dla ludzi. Przechodząc wzdłuż trasy Łężyca (Nowe Miasto) - Zielona Góra bardzo często można było zauważyć sporą ilość rozjechanych zwierząt, w tym głównie jeży. Pobliskie lasy, łąki oraz ogródki działkowe są miejscem, gdzie szukają one pożywienia. Małe stworzenia, aby tam dotrzeć muszą pokonać dość ruchliwą drogę, na której wielu kierujących nie zwraca uwagi na ogranicznie prędkości - tym bardziej w godzinach nocnych.

Z pomocą dla zwierząt przybyły nowe znaki drogowe, które ustawiono tuż przy trasie. Znak "zwolnij, jeże" ma za zadanie wzbudzić czujność u kierujących, ale przede wszystkim zwrócić uwagę by ściągnęli oni nogę z gazu.

To prawdopodobnie pierwsze tego typu oznakowanie w Zielonej Górze. Pomimo, że rzadko spotykane jest ono całkowicie zgodne z ustawą Prawo o ruchu drogowym. Niewykluczone, iż jest to tymczasowe działanie stosowane w czasie wzmożonej migracji jeży.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u