Zielonogórski MZK postanawia wprowadzić możliwość otwierania drzwi na tzw. ciepły guzik

26 czerwiec 2018
Autor:  Redakcja
Zielonogórski MZK postanawia wprowadzić możliwość otwierania drzwi na tzw. ciepły guzik MZK

System otwierania drzwi przez pasażerów, czyli tzw. ciepły guzik to funkcja dostępna w autobusach zielonogórskiego MZK już od dawna, lecz zupełnie nieużywana. Takie rozwiązanie stosowane jest już od dobrych kilku lat m.in. w Warszawie czy Poznaniu. Od 1 lipca 2018 roku wspomniany system będzie uruchamiany także w Zielonej Górze.

"Ciepły guzik" to nic innego jak możliwość samodzielnego otwarcia drzwi przez pasażera autobusu. Dzięki tej funkcji otwierane są tylko te drzwi, z których skorzystać chcą pasażerowie. System z pewnością pozwoli na utrzymanie w pojazdach optymalnej temperatury. Latem pozwoli na efektywne działanie klimatyzacji, natomiast zimą będzie zapobiegał nadmiernemu wychładzaniu wnętrza zdecydowanie poprawiając komfort podróży.

Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze postanowił uruchamiać "ciepły guzik" również w swoich autobusach. Na drzwiach pojazdów wyposażonych w tą funkcję zostały umieszczone piktogramy "Otwórz drzwi przyciskiem".

- W pierwszych tygodniach działania kierowcy będą zwracali szczególną uwagę i w razie potrzeby otworzą drzwi. Prosimy także pasażerów, którzy widzą kogoś kto ma problemy z otwarciem drzwi o życzliwość i pomoc - mówi Barbara Langner, Dyrektor MZK w Zielonej Górze.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u