Dzieci i młodzież do 20 roku życia pojadą autobusami zielonogórskiego MZK za darmo

27 czerwiec 2018
Autor:  Redakcja
Dzieci i młodzież do 20 roku życia pojadą autobusami zielonogórskiego MZK za darmo MZK

Zielonogórscy radni zadecydowali. Uczniowie do 20 roku życia będą mogli korzystać z darmowych przejazdów autobusami MZK. To jedna z najważniejszych uchwał podjętych na Sesji Rady Miasta, która odbyła się we wtorek, 26 czerwca.

O tym projekcie mówiło się już od dawna. Głównym warunkiem do jego realizacji było wejście w życie projektu związanego z zakupem elektrycznych autobusów. Miasto ocenia, że bezpłatna komunikacja dla uczniów wyniesie rocznie około 2 mln złotych. - Oszczędność wynika z zakupu nowych autobusów. Dzięki temu uda się wygospodarować środki na bezpłatne przejazdy - mówi Janusz Kubicki, prezydent miasta.

Darmowa komunikacja miejska będzie obowiązywała już od września. Z ulgi skorzystają uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych do 20 roku życia. Wszystko na podstawie ważnej legitymacji szkolnej lub e-karty. W przypadku e-biletów wydawanych przez MZK uprawnienie do bezpłatnych przejazdów trzeba będzie wcześniej zarejestrować w Punkcie Obsługi Klienta, a następnie aktualizować wraz z nowym rokiem.

- Obiecałem, że tak będzie i słowa dotrzymałem. Cieszy mnie, że teraz wszyscy to popierają. Wiadomo, że sukces ma wielu ojców, tylko porażka jest sierotą - dodaje Janusz Kubicki.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u