Patryk Dudek i Bartosz Zmarzlik w kampanii na rzecz bezpieczeństwa motocyklistów

18 lipiec 2018
Autor: 
Patryk Dudek i Bartosz Zmarzlik w kampanii na rzecz bezpieczeństwa motocyklistów KWP Gorzów Wielkopolski

Lubuska Policja wspólnie z partnerami z Brandenburgii realizuje projekt „Mistrzowie dwóch kółek” poświęcony bezpieczeństwu motocyklistów. W przedsięwzięciu tym możemy liczyć na gwiazdy światowego speedwaya - Patryka Dudka i Bartosza Zmarzlika, którzy w specjalnie przygotowanym spocie przekonują o tym, że na drodze warto jeździć ostrożnie.

Liczba zdarzeń z udziałem motocyklistów i motorowerzystów wciąż jest za duża. Od początku 2018 roku w 31 wypadkach drogowych w lubuskiem zginęło 3 motocyklistów, a 29 zostało rannych. Odnotowano 52 kolizje drogowe z udziałem właśnie tej grupy uczestników ruchu drogowego.

Jednym z pomysłów na poprawę bezpieczeństwa była relizacja spotu z udziałem znanych osobistości. W lubuskiem nie trzeba się było zbytnio zastanawiać. Wybór padł na Patryka Dudka i Bartka Zmarzlika - to osoby, które mimo młodego wieku mają już spore sukcecy sportowe na arenie międzynarodowej. To drugi i trzeci zawodnik globu minionego cyklu Grand Prix. Ich udział w kampanii na rzecz bezpieczeństwa motocyklistów ma szczególne znaczenie. Są autorytetami dla wielu, także młodych adeptów motoryzacji. - To ważne, aby dzięki wsparciu takich osób nakłaniać i zachęcać młodych ludzi do zachowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym. - przekonuje nadkom. Marcin Maludy - Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wielkopolskim. 

Pełną parą ruszyły działania w ramach Małego Projektu pod tytułem „Mistrzowie dwóch kółek II”. Projekt ten jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Funduszu Małych Projektów Programu Współpracy INTERREG VA Brandenburgia – Polska 2014-2020.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u