Zastawka życia (FILM)

31 grudzień 2018
Autor: 
Zastawka życia Redakcja

W grudniu 2018 roku Wielospecjalistyczny Szpital SP ZOZ w Nowej Soli podpisał umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na świadczenia w zakresie przezskórnej implantacji zastawek serca.

Obecnie nie było w województwie lubuskim ośrodka wykonującego tego typu. Pacjenci byli, więc zmuszeni szukać pomocy poza jego granicami.

Głównymi czynnikami ryzyka zwężenia zastawki aortalnej jest nadwaga i otyłość, palenie tytoniu, starszy wiek i płeć (choroba częściej występuje u mężczyzn), cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, niewydolność nerek, choroba reumatyczna czy dyslipidemie – czyli zaburzenia gospodarki lipidowej.

Dzięki rozwojowi nowych technik w medycynie stało się możliwe przezskórne implantowanie zastawki aortalnej – TAVI (bez konieczności otwierania klatki piersiowej i korzystania z krążenia pozaustrojowego).

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u