III Zielonogórski Polonez Maturzystów - Studniówka pod chmurką (ZDJĘCIA, FILM)

05 luty 2019
III Zielonogórski Polonez Maturzystów - Studniówka pod chmurką Redakcja

We wtorek, 5 lutego, w samo południe na zielonogórskim deptaku ruszył III Zielonogórski Polonez Maturzystów - Studniówka pod chmurką. W imprezie organizowanej przez CKZiU Ekonomik, udział wzięło 12 zielonogórskich szkół ponadgimnazjalnych.

III Zielonogórski Polonez Maturzystów, swoim honorowym patronatem objął Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki. Na uroczystości zjawili się również pracownicy Urzędu Miasta - Dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych Wioletta Haręźlak, Zastępca Przewodniczącego Komisji Edukacji Grzegorz Hryniewicz oraz Jarosław Skorulski, Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych. Zaproszeni goście wygłosli krótkie przemówienia.

- Słuchajcie kochani, spotykamy się tutaj kolejny raz, kolejny rok, po to żeby zamanifestować, żeby przypomnieć wszystkim mieszkańcom naszego miasta, że to wy właśnie bedziecie w tym roku pisali maturę - mówiła Wioletta Haręźlak. Następnie swój głos zabrał Radny Grzegorz Hryniewicz. - Kochani, drodzy maturzyści. Cieszę się niesamowicie z tej pięknej idei, że spotykamy się tutaj po raz kolejny. Jesteście jedyni, niesamowici, najlepsi w Polsce, tak jak nasza zielonogórska oświata. Mocno trzymam kciuki i życzę, żeby polonez był wspaniały i niesamowicie uroczysty. Wszystkiego najlepszego! - podsumował.

- Kochani! Poloneza czas zacząć! - tymi słowami Wioletta Haręźlak rozpoczęła III edycję uroczystości. Maturzyści z 12 zielonogórskich szkół ponadgimnazjanych, zgodnie z tradycją, dwukrotnie przeszli wokół ratusza. Organizatorzy i prowadzący taniec, przebrani byli w odpowiednie stroje - tym razem z elementami ludowymi, aby nawiązać do 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Po części oficjalnej przyszedł czas na gry i zabawy, stawka była nie mała, gdyż każdy z maturzystów mógł zgarnąć bony podarunkowe do różnych restauracji oraz sklepów. Nagrodą główną był voucher na przelot samolotem na trasie Babimost-Warszawa-Babimost. Zwyciężczynią okazała się Karolina - uczennica "Ekonomika".

Pieczę nad III Zielonogórskim Polonezem Maturzystów sprawowali nauczyciele z CKZiU "Ekonomik" w Zielonej Górze - Agnieszka Siembida, Karol Taraszkiewicz oraz Łukasz Chamera. Uczniowie, którzy dzisiaj bawili się pod chmurką muszą już tylko skupić się na nauce. Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia na egzaminie!

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u