Wzrost zachorowań na grypę. Zakaz odwiedzin w szpitalu w Zielonej Górze

18 luty 2019
Autor: 
Wzrost zachorowań na grypę. Zakaz odwiedzin w szpitalu w Zielonej Górze Redakcja/zdjęcie poglądowe

Wstrzymanie odwiedzin na niektórych oddziałach Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Powódem jest narastająca liczba zachorowań na grypę oraz inne infekcje.

Zakaz odwiedzin dotyczy Klinicznych Oddziałów: Chorób Płuc, Hematologii, Kardiologii, Onkologii oraz Pediatrii. - Wszystko ze względu na bezpieczeństwo pacjentów i odwiedzających - informuje Sylwia Malcher-Nowak, rzecznik zielonogórskiego szpitala.

Ponadto na pozostałych oddziałach Szpitala Uniwersyteckiego odwiedziny będą ograniczone. Obostrzenia spowodowane są wzrostem zachorowań na grypę oraz inne infekcje. Większość pacjentów szpitala z obniżoną odpornością jest na nie szczególnie narażona.

Wprowadzone zakazy i ograniczenia obowiązują do odwołania. - W szczególnych sytuacjach, gdy wymaga tego ważny interes pacjenta, ordynator lub kierownik oddziału będzie mógł zezwolić na odwiedziny chorego przez jedną osobę i w czasie ograniczonym do minimum - dodaje Sylwia Malcher-Nowak.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u