Zabarykadował się na strychu, chciał popełnić samobójstwo. Strażaczka w roli negocjatora

18 luty 2019
Zabarykadował się na strychu, chciał popełnić samobójstwo. Strażaczka w roli negocjatora KPP Świebodzin

Policjanci ze Świebodzina przy wykorzystaniu podnośnika hydraulicznego Straży Pożarnej weszli do budynku przez świetlik na wysokości trzeciego piętra. W zastawionym, ciemnym pomieszczeniu był uzbrojony w nóż, zdesperowany mężczyzna, który chciał odebrać sobie życie. Jego uwagę odwracała funkcjonariuszka straży pożarnej. Dzięki współpracy Policji i Straży Pożarnej, mężczyznę udało się uratować.

W sobotę około godziny 22:00 Oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie otrzymał zgłoszenie o pijanym, agresywnym mężczyźnie, który zabarykadował się na poddaszu jednego z budynków mieszkalnych w miejscowości leżącej na terenie gminy Świebodzin. Na miejsce zadysponowany został patrol policji, dwa zastępy straży pożarnej oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. 

Na miejscu zdarzenia ustalono, iż mężczyzna siedzi na klapie wejściowej. Służby zauważyły jedynie, że przy swoim gardle trzyma nóż. Funkcjonariuszka straży pożarnej - Patrycja Płotała - prowadziła rozmowę z zabarykadowaną osobą. Jej bezpieczeństwa pilnowało dwóch dzielnicowych. W tym czasie strażacy wraz z drugim patrolem szukali innego wejścia na strych. Jedyną alternatywną droga był wąski świetlik umiejscowiony na wysokości trzeciego piętra.

Funkcjonariusze skorzystali z podnośnika hydraulicznego. Dwóch policjantów, którzy z powodu wąskiego przejścia musieli pozostawić większość wyposażenia, zostało przez strażaków precyzyjnie podniesionych do małego okienka. Po jego wypchnięciu wkroczyli do środka. Tam znajdował się uzbrojony w nóż, zdesperowany mężczyzna.

Policjanci obezwładnili desperata i przekazali zespołowi pogotowia. Mężczyzna w eskorcie funkcjonariuszy przetransportowany został do szpitala. Skuteczna interwencja możliwa była dzięki skoordynowanej pracy wszystkich służb: Policji, Straży Pożarnej oraz Pogotowia Ratunkowego.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.