Nowa karetka dla noworodków trafi do szpitala w Zielonej Górze. Będzie jedyna w Lubuskiem (ZDJĘCIA)

22 luty 2019
Autor: 
Nowa karetka dla noworodków trafi do szpitala w Zielonej Górze Szpital Uniwersytecki Zielona Góra

Już wkrótce do zielonogórskiego szpitala dotrze nowy ambulans neonatologiczny. Karetka będzie służyć do transportu noworodków i wcześniaków w stanie zagrożenia życia i zdrowia na terenie całego województwa.

Obecny 10-letni ambulans neonatologiczny obsługujący teren regionu właśnie uległ awarii. Wysłużony pojazd, który każdego roku ratował życie wielu noworodkom, zepsuł się w jednym z najlepszych momentów, ponieważ szpital otrzymał dziś pomoc finansową na zakup nowej karetki. Dotację przekazała Fundacja PGE Energia Ciepła oraz Elektrociepłownia Zielona Góra.

Pojazd stanie się mobilnym oddziałem intensywnej terapii, ponieważ będzie wyposażony w specjalistyczny sprzęt. Zgodnie ze standardami, karetka "N" będzie zaopatrzona między innymi w inkubator, respirator oraz pompy infuzyjne. Pozwoli to na bezpieczne transportowanie pomiędzy szpitalami wszystkich noworodków i wcześniaków w stanie zagrożenia życia oraz zdrowia.

Nowy ambulans trafi do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze już w ciągu najbliższych miesięcy. Praktycznie codziennie będzie on wyjeżdżał na lubuskie drogi, aby ratować nowo narodzone dzieci.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u