Zielonogórski Rower Miejski rusza już za tydzień. Będą nowe stacje

22 luty 2019
Autor: 
Zielonogórski Rower Miejski rusza już za tydzień. Będą nowe stacje Nextbike

Rowery miejskie mocno przypadły do gustu zielonogórzan, co potwierdziła liczba blisko 200 tysięcy wypożyczeń przez nieco ponad trzy miesiące. Od piątku, 1 marca, ponownie będzie można skorzystać z jednośladów. Ponadto w mieście pojawią się nowe stacje.

W ciągu najbliższych dni 400 zielonogórskich rowerów zostanie już podstawionych na stacje. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik, aby w nocy z 28 lutego na 1 marca uruchomić funkcjonowanie systemu, do którego zarejestrowało się już ponad 20 tysięcy osób.

Imponująca liczba wypożyczeń w ubiegłym sezonie pokazała, że jednoślady cieszą się ogromnym powodzeniem wśród mieszkańców. Wówczas do dyspozycji zielonogórzan było 370 rowerów. W tym roku ich liczba zwiększy się o 30 sztuk, w tym 3 rowery cargo/familijne.

Kolejny sezon Zielonogórskiego Roweru Miejskiego to również nowe stacje. Wypożyczalnie pojawią się w trzech lokalizacjach: ul. Francuska/Dunikowskiego, Zjednoczenia/Dekoracyjna oraz Nowa/Browarna (na rowerostradzie Zielona Strzała).

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u