Zielonogórski Rower Miejski do wypożyczenia już od jutra!

28 luty 2019
Autor: 
Zielonogórski Rower Miejski do wypożyczenia już od jutra! Redakcja

Tylko jeden dzień pozostał do rozpoczęcia nowego sezonu Zielonogórskiego Roweru Miejskiego. System ruszy w piątek, 1 marca, po trzymiesięcznej przerwie zimowej. W ubiegłym roku rowery można było wypożyczać od sierpnia. Przez nieco ponad trzy miesiące wypożyczono je niemal 200 tysięcy razy.

W tym sezonie system został rozbudowany o 3 dodatkowe stacje i 30 rowerów. Nowe punkty wypożyczeń znajdują się przy ulicach Nowej/Browarnej, Zjednoczenia/Dekoracyjnej i Francuskiej/Dunikowskiego. Aby wypożyczyć rower, należy zarejestrować się w systemie korzystając ze strony zielonogorskirowermiejski.pl, aplikacji mobilnej Nextbike lub terminala stacji wypożyczeń. Należy też zasilić konto kwotą co najmniej 10 złotych, która jest niezbędna do wypożyczenia roweru.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z ubiegłorocznego wyniku. Jestem przekonany, że to jednak zaledwie wstęp do tegorocznego sezonu. Przed nami 275 dni i nocy funkcjonowania Zielonogórskiego Roweru Miejskiego. Zainteresowanie mieszkańców każe przypuszczać, że będzie on istotnym i stałym uzupełnieniem komunikacji publicznej w Zielonej Górze – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne. Po przekroczeniu tego czasu opłata naliczana jest zgodnie z cennikiem – 2 zł za wypożyczenie trwające od 21 do 60 minut i 4 zł za każdą kolejną rozpoczętą godzinę. Zielonogórski Rower Miejski to pierwszy i jak dotąd jedyny system rowerowy w województwie lubuskim, został uruchomiony 21 sierpnia 2018 roku. W tym i w kolejnych sezonach rowery można wypożyczać od 1 marca do 30 listopada.

Na podstawie: zielonogorskirowermiejski.pl

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u