Okno Życia w Żarach (ZDJĘCIA)

01 czerwiec 2016
Autor: 

Z inicjatywy Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach oraz Parafii Wniebowzięcia NMP w Żarach powstało 60. w Polsce i 3. w województwie lubuskim Okno Życia.

Oficjalne poświęcenie i otwarcie żarskiego Okna Życia odbyło się symbolicznie 1 czerwca w Dzień Dziecka.

W uroczystości udział wzięły władze szpitala, przedstawiciele kościoła, Caritasu oraz zaproszeni goście. Jak powiedział Sławomir Gaik - dyrektor 105 Wojskowego Szpitala w Żarach - Chcemy w ten sposób pomóc kobietom. Zapewniamy anonimowości matce i pełną opiekę dla dziecka. Stworzyliśmy specjalne procedury zapewniające odpowiednie przyjęcie dziecka do szpitala i przeszkoliliśmy w tym zakresie personel.

Biskup Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej ks. Tadeusz Lityński podkreślił, że takie miejsce ma służyć życiu.

- W Zielonej Górze troje dzieci zostało już dzięki tej inicjatywie uratowanych - zaznaczył kapłan - Oby nie było takich sytuacji, że trzeba dziecko zostawić, ale życie czasem stawia nas przed dramatycznymi wyborami i dlatego takie miejsca są potrzebne.

Okno Życia w Żarach znajduje się w budynku nr 12, poradni lekarza rodzinnego.

TAGI
DG

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u