W Czerwieńsku otwarto Dzienny Dom Senior+. To 20 placówka w Lubuskiem (ZDJĘCIA)

13 maj 2019
Autor: 
W Czerwieńsku otwarto Dzienny Dom Senior+. To 20 placówka w Lubuskiem Fot. LUW

Od poniedziałku seniorzy z gminy Czerwieńsk mają miejsce, gdzie mogą aktywnie spędzać czas. Z Dziennego Domu Senior+ będzie mogło skorzystać jednocześnie 15 osób. To dwudziesta placówka w Lubuskiem.

Dzienny Dom Senior+ w Czerwieńsku zlokalizowany jest w budynku przy ul. Ogrodowej 9, gdzie wcześniej mieściło się liceum mundurowe. Seniorzy będą mogli korzystać z opieki codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00. Oprócz udzielania pomocy w rozwiązywaniu problemów dnia codziennego dla zainteresowanych przewidziano różnego rodzaju zajęcia, np. z plastyki czy rękodzieła. Placówka funkcjonuje w strukturach Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

W uroczystym otwarciu domu seniora wzięła udział między innymi Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska oraz Burmistrz Miasta i Gminy Czerwieńsk Piotr Iwanus. Obecny był także Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, który podkreślał, że gminny samorząd jest bardzo aktywny w sprawach społecznych. - Mamy w Czerwieńsku już piękny żłobek i teraz także Dzienny Dom Senior+. To wspaniałe miejsca tętniące życiem, w których osoby starsze mogą rozwijać swoje pasje - mówił.

Docelowo w 2019 roku w Lubuskiem będą funkcjonować 33 placówki Senior+. Minister Elżbieta Rafalska przypomniała, że program realizowany jest przy współpracy z samorządem. - My dajemy rozwiązania prawne, dajemy dofinansowanie, ale diagnoza potrzeb jest tu na dole, kto może z tego korzystać i to już jest rola i obowiązek liderów społeczności lokalnych. To prawdziwa przyjemność, jak w połowie drogi spotykają się ci, którzy kreują rządową politykę społeczną - podkreślała.

Fot. Lubuski Urząd Wojewódzki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u