Wielbłąd niezgody

06 czerwiec 2016
Autor: 
Renner Ewelina

W Gubinie podczas Wiosny nad Nysą 2016 można było zrobić sobie zdjęcie z młodym wielbłądem. Dzieci mogły również za odpowiednią sumą przejechać się na jego grzbiecie.

Wieczorem wielbłąd ze zmęczenia położył się na trawie. Wyglądał jakby zdychał. Swoją pozycją wzbudził panikę wśród kilku uczestników imprezy.

- Wysłałam tam patrol policji, rozmawiałam ze Strażą Miejską ale oni nie wiele mogli zrobić. Za to właściciel wielbłąda, nie widział w tym nic złego – mówi Ewelina Renner - Nie wspomnę o tłumie gapiów, którzy nic nie zrobili. A bezmyślne matki kupowały przejazdy dla dzieci na osiołkach i kucykach.

- Jeśli będą świadkowie i dalszy materiał dowodowy to sprawa nie skończy się tylko na informacji w mediach – informuje Tomasz Dybicz - złożymy zawiadomienie o znęcaniu się nad zwierzęciem. Tu ważną sprawą jest to, że jest to młody wielbłąd, który wedle prawa jest zbyt młody do wykorzystywania w ten sposób. Ma 2 lata i nie osiągnął odpowiedniego wzrostu

Wielbłąd to zwierzę, które doskonale radzi sobie w temperaturze nawet 50 st C. Przed żarem słonecznym chroni je warstwa grubej szorstkiej sierści pokrywającej grzbiet i długą szyję. Najbardziej znaną ich cechą jest zdolność przemierzania wielkich pustyń bez picia przed długi okres czasu. Zmęczone kładą się w takiej właśnie pozycji... (dla porówniania poniżej wielbłąd z Gubina i zdjęcie przedstawiające odpoczywające wielbłądy (pixabay.com))

O dalszym rozwoju sprawy będziemy Was informować w osobnych materiałach.

 

TAGI
KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u