Gorzów walczy z barszczem Sosnowskiego. Pierwsze zabiegi już wkrótce

05 czerwiec 2019
Autor: 
Gorzów walczy z barszczem Sosnowskiego. Pierwsze zabiegi już wkrótce UM Gorzów

Profesjonalna firma zajmująca się zwalczaniem szkodników już w połowie czerwca rozpocznie walkę z barszczem Sosnowskiego w Gorzowie Wielkopolskim. Zabiegi polegające na opryskach i koszeniu przeprowadzane będą na bieżąco.

Wydział Gospodarki Komunalnej i Transportu Publicznego od kwietnia kontrolował skupiska barszczu. - Zidentyfikowano 34 stanowiska występowania tej rośliny, w tym dwa największe o łącznej powierzchni 1,5 hektara. Te największe, rosnące w zwartych skupiskach, na szczęście są z dala od ludzi. Najgroźniejsze, ze względu na ilość roślin, są skupiska występujące w Chruściku i w Gorzowie przy ulicy Silwanowskiej - informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik gorzowskiego magistratu.

W tym roku miasto wyłoniło już firmę, która zajmie się likwidacją rośliny. Akcja rozpocznie się już w połowie czerwca. Firma planuje podwójne prowadzenie oprysków herbicydem o różnych porach dnia w co 3-4 tygodniowych odstępach. Ponadto na bieżąco usuwane będą też pojawiające się kwiatostany.

Zabiegi usuwania barszczu Sosnowskiego prowadzone są w Gorzowie już od kilku lat. - Można ocenić, że walka staje się skuteczna, bo zlikwidowano większość roślin wieloletnich. Te w sezonie wegetatywnym są zdolne utworzyć do 30 nowych roślin. Ale to tylko początek, bo całościowa powierzchnia nie zmniejszyła się spektakularnie - dodaje Wiesław Ciepiela.

Pracownicy magistratu proszą, aby nie usuwać rośliny na własną rękę, ponieważ szkodzi to kompleksowemu procesowi usuwania roślin. W przypadku zauważenia podejrzanie wyglądającej rośliny urząd miasta prosi o kontakt z osobą nadzorującą akcję pod numerem telefonu 95 7355 845 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Każde zgłoszenie zostanie dokładnie sprawdzone.

 • W najbliższy weekend Festiwal Roślin w Zielonej Górze

  W najbliższy weekend Festiwal Roślin w Zielonej Górze

  Pierwszy raz w Zielonej Górze największy targ roślin doniczkowych w Polsce!

 • Trzy lubuskie medale w Tokio

  Trzy lubuskie medale w Tokio

  Tych nazwisk nie wypada nie znać - Tadeusz Michalik, Anna Puławska i Karolina Naja to dzisiejsi lubuscy medaliści Igrzysk Olimpijskich.

 • Starsza kobieta chciała pomóc mężczyźnie. 58-latek ukradł jej telefon i zagroził nożem

  Starsza kobieta chciała pomóc mężczyźnie. 58-latek ukradł jej telefon i zagroził nożem

  Gorzowscy kryminalni wraz z policjantami prewencji Komendy Miejskiej ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Do zdarzenia doszło rano w mieszkaniu na jednym z osiedli na terenie Gorzowa Wlkp. Mężczyzna zapukał do mieszkania starszej kobiety, prosząc o pomoc w przygotowaniu posiłku. Kobieta zorientowała się, że z jej mieszkania zginął telefon, a kiedy poprosiła o jego zwrot napastnik wyciągnął nóż, po czym uciekł. Rozbójnik został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu.

 • Policja zatrzymała 20-latka poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna jechał skradzionym pojazdem

  Policja zatrzymała 20-latka poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna jechał skradzionym pojazdem

  Policjanci gorzowskiej drogówki zatrzymali do kontroli mężczyznę, który kierował samochodem terenowym marki Land Rover. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że samochód wartości ponad 40 tysięcy złotych został skradziony na terenie Niemiec, kierowca nie posiada uprawnień i jest poszukiwany listem gończym. 20-latek trafił już do policyjnego aresztu, niebawem usłyszy zarzuty.

 • Wszystkich Świętych - Rozkład jazdy komunikacji miejskiej

  Wszystkich Świętych - Rozkład jazdy komunikacji miejskiej

  Miejskie Zakłady Komunikacji w Zielonej Górze oraz Gorzowie Wielkopolskim uruchomiły dodatkowe linie autobusowe kursujące na cmentarze. 

 • Wszystkich Świętych na drogach - rusza Raport Specjalny NewsLubuski.pl

  Wszystkich Świętych na drogach - rusza Raport Specjalny NewsLubuski.pl

  Pomimo że Wszystkich Świętych dopiero w piątek, to już teraz na trasach zdecydowanie zwiększyła się ilość uczestników ruchu drogowego. Zwiększyła się także ilość policyjnych patroli - jak co roku ruszyła bowiem akcja "Znicz", a wraz z nią Raport Specjalny portalu NewsLubuski.pl.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u