POMAGAMY! Ratujemy niepełnosprawne zwierzaki - pierwsza w Polsce darmowa zoofizjoterapia!

20 czerwiec 2019
POMAGAMY! Ratujemy niepełnosprawne zwierzaki - pierwsza w Polsce darmowa zoofizjoterapia! Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ Animals Inspektorat Zielona Góra

Zielona Góra ma szansę na wyjątkowo ważne miejsce - pierwszy w Polsce gabinet bezpłatnej rehabilitacji dla zwierząt niepełnosprawnych, z którego będą mogły skorzystać zwierzęta bezdomne, odebrane interwencyjnie, a także posiadający opiekunów.

Kwota ogromna do zebrania, ale może wspólnymi siłami zielonogórskich zwierzolubów się uda.

W zeszłym roku Fundacja wydała ponad 200 000 zł na ratowanie zwierząt - głownie na leczenie i utrzymanie. Dyskopatie, spondylozy, urazy powypadkowe - to tylko część problemów zdrowotnych podopiecznych. Do tej listy można dopisać niedowłady i brak czucia głębokiego.

- Koszty sprzętu do rehabilitacji są niestety ogromne. Mimo to wierzymy, że wspólnymi siłami uda nam się uzbierać sumę na zakup specjalistycznego sprzętu, który za kilka miesięcy zacznie służyć zwierzętom. Aparatura, którą chcielibyśmy zakupić, posłuży także zwierzętom rannym, których okaleczenia najczęściej powstawały na skutek wrastających łańcuchów oraz kolczatek. Prosimy o pomoc! - apelują wolontariusze. 

Niepełnosprawne, chore, a przecież jeszcze trzeba pomyśleć o staruszkach! Sprzęt posłuży także psom starym, które cierpią z powodu zwyrodnień stawów. W ramach zbiórki zostanie zakupiony sprzęt firmy Astar, który także służy do nauki podczas kursów fizjoterapii:

- aparat do magnetoterapii z dodatkowym aplikatorem szpulowym -

- aparat do elektrostymulacji

- aparat do ultradźwięków

- aparat do laseroterapii niskoenergetycznej

- aparat do laseroterapii wysokoenergetycznej

- aparat do fal uderzeniowych

- bieżnia wodna używana

Zobaczcie historię ich kilku podopiecznych. 

Organizatorzy zbiórki: Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ Animals Inspektorat Zielona Góra

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.