Porozumienie o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Zielonogórskim a Kenyatta University w Nairobi

20 czerwiec 2019
Porozumienie o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Zielonogórskim a Kenyatta University w Nairobi Foto: Kazimierz Adamczewski

19 czerwca rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego, prof. Tadeusz Kuczyński, zawarł porozumienie o współpracy z Kenyatta University – drugim co do wielkości kenijskim uniwersytetem publicznym, który ma swoją siedzibę w Nairobi. Stronę kenijską reprezentowała dr Mildred Nawiri.

Porozumienie obejmuje wszystkie wydziały Uniwersytetu Zielonogórskiego, a współpraca będzie polegała na:

- wymianie kadry akademickiej w celu prowadzenia wspólnych badań, wygłaszania referatów, prowadzenia wykładów i seminariów;

- wspólnych publikacjach;

- wymianie informacji, literatury fachowej i materiałów bibliotecznych;

- współpracy w zakresie opracowywania programów i metod nauczania;

- wymianie studentów i doktorantów w celu odbywania studiów, staży i badań naukowych;

- organizowaniu i prowadzeniu wspólnych projektów;

- organizowaniu i uczestnictwie we wspólnych przedsięwzięciach naukowych, takich jak konferencje, seminaria, sympozja, szkolenia, itp.;

- udziale i współpracy w ramach programów międzynarodowych;

- pozyskiwaniu źródeł finansowania działalności organizacyjnej i naukowo-badawczej;

- podejmowaniu działań i przedsięwzięć organizacyjnych w celu komercjalizacji, promocji oraz wsparcia transferu technologii.

Uniwersytet Zielonogórski jest związany ponad 70 umowami bilateralnymi z partnerami z zagranicy. Naszymi głównymi partnerami pozostają uczelnie europejskie, choć zwiększa się liczba uczelni partnerskich z takich krajów jak Wietnam.

W ramach umów bilateralnych funkcjonują trzy programy podwójnych dyplomów prowadzone przez Wydział Informatyki Elektrotechniki i Automatyki z Technische Hochschule Mittelhessen w Niemczech oraz Vilnius Gediminas Technical University – VGTU z Litwy i Wydział Humanistyczny - Polsko-Ukraińskie Centrum Studiów Humanistycznych, w ramach umowy z Uniwersytetem Narodowym im. Tarasa Szewczenki w Kijowie. Podwójne dyplomowanie obejmuje kierunki: elektrotechnika, informatyka, automatyka i robotyka oraz filozofia, politologia i filologia polska. Taką formą dyplomowania zainteresowany jest także Kenyatta University, szczególnie w zakresie kierunków inżynierskich.

Foto: Kazimierz Adamczewski

Ewa Sapeńko Rzecznik prasowy Uniwersytetu Zielonogórskiego

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.