Rozbudowa drogi w Gorzupii Dolnej. Trasa ma być gotowa do końca roku

26 czerwiec 2019
Autor: 
Rozbudowa drogi w Gorzupii Dolnej. Trasa ma być gotowa do końca roku Pixabay

Do końca roku rozbudowany zostanie odcinek drogi wojewódzkiej nr 295 (Nowogród Bobrzański - Żagań) w miejscowości Gorzupia Dolna. Inwestycja opiewa na kwotę ponad 6 milionów złotych.

Trasa zostanie rozbudowana na odcinku o długości 670 metrów. Projekt obejmuje między innymi korektę geometrii jezdni i poszerzenie drogi. Ponadto wybudowane zostaną chodniki z kostki brukowej, szykany spowalniające ruch na wlotach do miejscowości oraz kanalizacja deszczowa. Potrzebna okazała się także wycinka drzew.

Głównym celem inwestycji jest poprawa dostępności transportowej regionu w ruchu drogowym. Całość będzie kosztować ponad 6 milionów złotych z czego 5,1 mln zł to dofinansowane z RPO - Lubuskie 2020.

Urzędnicy wyłonili już wykonawcę robót budowlanych. Prace mają zostać zakończone do 13 grudnia.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u