Nowosolscy policjanci pomogli pacjentom szpitala!

06 lipiec 2019
Nowosolscy policjanci pomogli pacjentom szpitala! KPP Nowa Sól

Nowosolscy policjanci zorganizowali zbiórkę ubrań, książek oraz artykułów piśmienniczych dla pacjentów z Oddziału Psychiatrii ze 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach. Są przecież osoby, które często nie mają środków do życia ani nikogo bliskiego, kto mógłby się nimi zająć czy dostarczyć kilka przydatnych rzeczy. Podczas zbiórki motywem przewodnim było hasło „Bo przecież fajnie jest pomagać”.

Policjanci przez cały rok włączają się w różne akcje charytatywne dla osób potrzebujących. Tym razem funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli zorganizowali zbiórkę odzieży, książek oraz artykułów piśmienniczych dla pacjentów z Oddziału Psychiatrii ze 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach. Dla nas niektóre przedmioty są nieprzydatne, a innym mogą pomóc i zapewnić komfort przebywania w szpitalu. Wśród potrzebujących osób są takie, które nie mają rodziny, czasami nie mają stałego miejsca zamieszkania i przeważnie są w trudnej sytuacji finansowej. Dlatego też zrodził się pomysł na zbiórkę rzeczy pod hasłem: „Bo przecież fajnie jest pomagać”. Jak się okazało był to również odpowiedni czas do weryfikacji zawartości swojej szafy. W akcję włączyli się także komendanci nowosolskiej jednostki policji insp. Grzegorz Karpiński i podinsp. Marcin Bednarczyk.

Policjanci każdego dnia pomagają oraz reagują w różnych sytuacjach, nawet z narażeniem własnego życia. Dlatego też włączanie się w akcje, dzięki którym mogą pomóc potrzebującym jest dla nich największą satysfakcją.

Życzymy wszystkim pacjentom żarskiego szpitala dużo siły, szybkiego powrotu do zdrowia i samych radosnych chwil. Zachęcamy wszystkich do tego typu akcji, zamiast wyrzucać, można przecież pozbierać czystą odzież, książki i przekazać tym, którzy tego potrzebują. ”Bo przecież fajnie jest pomagać”

Źródło: sierż. szt. Renata Dąbrowicz – Kozłowska - Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u