Dwie kobiety podejrzane o wybuch gazu aresztowane na 3 miesiące (FILM)

06 lipiec 2019
Autor: 
Dwie kobiety podejrzane o wybuch gazu aresztowane na 3 miesiące Redakcja/Lubuska Policja

Dwie kobiety, 53-letnia Monika P. oraz jej 77-letnia matka Danuta P. zostały dziś aresztowane na 3 miesiące. Taką decyzję podjął Sąd Okręgowy w Zielonej Górze. 

Przypomnijmy, do wybuchu gazu doszło w środę, 3 lipca, w bloku przy ul. Wyszyńskiego 25 w Zielonej Górze. Spłonęło mieszkanie na drugim piętrze. Do szpitala przetransportowano cztery osoby - kobietę z podejrzeniem zawału serca, mężczyznę z atakiem paniki oraz osobę podtrutą dymem. Później do ratowników zgłosiła się jeszcze jedna osoba, która również trafiła do szpitala. Z budynku ewakuowano ponad 100 osób. 

Już w środę, wieczorem trwały intensywne czynności zielonogórskich policjantów w związku z wybuchem gazu w mieszkaniu przy ul. Wyszyńskiego 25. Funkcjonariusze zabezpieczali miejsce zdarzenia, a po zakończeniu działań przez strażaków, prowadzili oględziny. Równocześnie kryminalni prowadzili pierwsze ustalenia w sprawie. Już chwilę po zdarzeniu policjanci wiedzieli, że do wyjaśnienia sprawy należy poszukiwać dwóch kobiet. To lokatorki mieszkania, w którym doszło do wybuchu.

W piątek, 5 lipca, po godzinie 17 na terenie działek na Jędrzychowie funkcjonariusze policji wspólnie z ochotnikami z Ochli oraz Jarogniewic odnaleźli, oraz zatrzymali dwie poszukiwane osoby. Kobieta w wieku 77 lat i jej 53-letnia córka zostały zatrzymane kilka kilometrów od miejsca zdarzenia. Młodsza z nich próbowała jeszcze uciekać. Kobiety zostały zatrzymane przy prowizorycznym szałasie. Po przebadaniu przez lekarza trafiły do policyjnej celi.

W sobotę, 6 lipca, w Sądzie Okręgowym w Zielonej Górze odbyła się rozprawa, na której podjęto decyzję o tymczasowym zatrzymaniu kobiet na trzy miesiące. Matka z córką usłyszały również prokuratorskie zarzuty. Na pytanie, dlaczego to zrobiły 77-letnia Danuta P. odpowiedziała - bo tak mi się chciało

- Kobietom przedstawiono zarzut sprowadzenia zdarzenia o znamionach pożaru i wybuchu materiałów łatwopalnych, w tym przypadku gazu. - podaje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Zbigniew Fąfera.

Grozi im teraz kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

 

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u