Wracają połączenia autobusowe w Lubuskiem

10 lipiec 2019
Autor: 
Wracają połączenia autobusowe w Lubuskiem Pixabay

O przywracaniu i rozwoju połączeń autobusowych rozmawiał dziś Wojewoda Lubuski z samorządowcami. Spotkanie dotyczyło omówienia ustawy o Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Ustawa wejdzie w życie 18 lipca.

W piątek, 7 czerwca prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o przywracaniu połączeń autobusowych. Dzięki nowym rozwiązaniom mają być przywracane zlikwidowane i często nierentowne połączenia w małych miejscowościach. W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie informacyjne na temat funduszu.

Przedstawiciele lubuskich samorządów mieli możliwość uzyskania informacji dotyczących zasad dofinansowania funkcjonowania publicznego transportu zbiorowego. - Myślę, że to spotkanie jest ważne nie tylko dla samorządowców, ale też dla ich społeczności lokalnych. Kiedy promowaliśmy Nową Piątkę element rozwoju połączeń autobusowych cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców - mówił wojewoda Władysław Dajczak.

Ustawa o wsparciu lokalnych połączeń drogowych wejdzie w życie w lipcu, natomiast już w sierpniu jednostki samorządu terytorialnego będą mogły składać wnioski o dopłaty do połączeń autobusowych. Planuje się, że pierwsze połączenia na terenie województwa ruszą już we wrześniu.

Źródło: LUW

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u