Bakterie z grupy coli wykryte w wodociągu w Nowej Soli. Trwa dezynfekcja wody

10 lipiec 2019
Autor: 
Bakterie z grupy coli wykryte w wodociągu w Nowej Soli. Trwa dezynfekcja wody Pixabay

W piątek w wodzie dostarczanej do mieszkańców Nowej Soli oraz okolicznych miejscowości wykryto bakterie z grupy coli. Jak poinformował urząd miejski, woda jest zdatna do spożycia dopiero po przegotowaniu. Trwa dezynfekcja wody podawanej do sieci wodociągowej.

Pojedyncze bakterie z grupy coli wykryto w trzech punktach sieci wodociągowej. Wodociąg ten zaopatruje w wodę miasto Nowa Sól oraz Rudno, Lubieszów, Wrociszów, Ciepielów, Nowe Żabno, Starą Wieś, Kiełcz, Stary Staw i Lelechów.

- Woda do celów konsumpcyjnych, czyli picia, przygotowywania posiłków i potraw, do mycia warzyw i owoców, mycia naczyń i rąk oraz do kąpieli nadaje się wyłącznie po przegotowaniu - poinformowała Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nowej Soli.

Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej natychmiast podjął stosowne działania naprawcze, polegające na dezynfekcji wody. Komunikat obowiązuje do czasu uzyskania całkowitych wyników badań.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u