Blisko 2 miliony złotych na sprzęt dla szpitala w Zielonej Górze

11 lipiec 2019
Autor: 
Blisko 2 miliony złotych na sprzęt dla szpitala w Zielonej Górze Redakcja/archiwum

Blisko 2 miliony złotych trafi do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze na zakup wysokospecjalistycznego sprzętu. Będzie to między innymi aparat RTG. - To spełnienie marzeń specjalistów i pacjentów - mówi Marek Działoszyński, prezes lecznicy.

Nowy sprzęt dla zielonogórskiego szpitala będzie kosztował dokładnie 1,93 mln złotych. Środki na zakup aparatury pochodzą z dotacji Zarządu Województwa Lubuskiego. Specjalistyczne urządzenia trafią do kilku oddziałów, lecz najwięcej zyska Centralny Blok Operacyjny.

Szpital zakupi między innymi nowy aparat RTG z ramieniem C, który zdecydowanie skróci czas diagnostyki. Obecny jest bardzo awaryjny, a ponadto nie pozwala lekarzom na wykonywanie większej liczby zabiegów chirurgicznych w zakresie ortopedii i pediatrii urologicznej.

Na bloku operacyjnym pojawi się również wiele mniejszych urządzeń, na przykład w postaci narzędzi do mikrochirurgii krtani i pobrania płata czy zestawu do endoskopii krtani i gardła dolnego. Zyska także Oddział Położniczo-Ginekologiczny, do którego trafi system laparoskopowy z torem wizyjnym. To urządzenie umożliwi wykonywanie mniej inwazyjnych operacji w zakresie ginekologii.

- Zakupy sprzętowe będą spełnieniem oczekiwań i marzeń kadry medycznej naszego szpitala oraz ich pacjentów. W ostatnim czasie zatrudniliśmy wielu wysokiej klasy specjalistów. Dzięki tym zakupom będą mogli przeprowadzać zabiegi, których do tej pory się u nas nie wykonywało - mówi Marek Działoszyński, prezes szpitala w Zielonej Górze.

Samorząd województwa przeznaczył na ochronę zdrowia w 2019 roku już ponad 41 milionów złotych. To dwukrotnie więcej niż w ubiegłym roku. - Naszym lubuskim priorytetem jest ochrona zdrowia - podkreśla marszałek Elżbieta Anna Polak.

Fot. Lubuskie.pl

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u