70 dodatkowych pociągów na Pol'and'Rock Festival (FILM)

16 lipiec 2019
Autor: 
70 dodatkowych pociągów na Pol'and'Rock Festival Redakcja

Dzięki Marszałkom, którzy przyłączyli się do apelu Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbiety Anny Polak do Kostrzyna na festiwal Pol'and'Rock pojedzie 70 dodatkowych pociągów, w tym 55 przez sfinansowanych przez  Samorządy.

Koordynacją całej akcji zajął się Marszałek Województwa Pomorskiego, Mieczysław Struk a dołączyli do niej Marszałkowie z woj. Zachodniopomorskiego, Kujawsko-Pomorskiego, Mazowieckiego, Opolskiego i Wielkopolskiego. Lubuskie do tej puli dołączyło 9 pociągów. Szczegółowe rozkłady jazdy będą dostępne od 17 lipca. W głównej mierze to Przewozy Regionalne będą obsługiwać ww. połączenia.

Prezes Przewozów Regionalnych zaznaczył, że od początku informowali, że nie odwołują pociągów. Pod uwagę brana była natomiast nowa formuła dostosowana do możliwości finansowych spółki. Spółka z grudniem 2018 roku zakończyła plan restrukturyzacji ograniczając swój potencjał do realizacji umów z organizatorami przewozów. W związku z tym potencjał spółki uległ poważnemu obniżeniu. Finansowo spółka nie miała możliwości na obsługę festiwalu. Nie było w tym, żadnego podtekstu politycznego.

- Pragnę zwrócić uwagę jaka jest struktura naszych udziałowców - mówił Krzysztof Zgorzelski, Prezes Zarządu Spółki Przewozy Regionalne. - Ta spółka jest specyficznym, unikatowym wręcz podmiotem funkcjonującym na rynku polskim.

Nie jest również prawdą, że w zeszłym roku straty spowodowane przez festiwalowiczów wyniosły 3 mln zł.

- Przychody z tej imprezy za ubiegły rok wyniosły 2 mln, koszty zaś 3 mln zł. Dają nam to milion zł straty - dodaje Prezes. - Nie przewidywaliśmy strat. Nie są to również straty związane z dewastacją. Struktura kosztów jest bardziej złożona.

Siecią dodatkowych połączeń na tegoroczny Pol’and’Rock Festival zostaną objęte dojazdy z takich miast, jak Koszalin, Słupsk, Szczecin, Kraków, Warszawa, Olsztyn, Kędzierzyn-Koźle, Rzeszów, Białystok, Gdynia, Toruń, Łuków, Poznań.

Droga powrotna dodatkowymi pociągami będzie możliwa do Słupska, Szczecina, Krakowa, Warszawy, Olsztyna, Kędzierzyna-Koźla, Rzeszowa, Białegostoku, Gdyni, Torunia, Łukowa, Poznania, Katowic, Kołobrzegu.

Ponadto ministerialny komunikat informuje o szeregu wzmocnień dodatkowymi wagonami rejsowych pociągów przejeżdżających przez Kostrzyn w czasie Festiwalu.

Lubuskie zapewni 9 dodatkowych pociągów, które wykonają łącznie 82 kursy w okresie od 29 lipca do 5 sierpnia:

Krzyż – Kostrzyn - 22 kursy dodatkowe

Gorzów Wlkp. – Kostrzyn - 12 kursów dodatkowych

Zielona Góra – Kostrzyn - 9 kursów dodatkowych

Kostrzyn – Krzyż - 22 kursy dodatkowe

Kostrzyn – Gorzów Wlkp. - 12 kursów dodatkowych

Kostrzyn – Zielona Góra - 5 kursów dodatkowych

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u