Problemy z budową mostu w Milsku i drogi nr 282. Powód? Protesty mieszkańców gminy Zabór

25 lipiec 2019
Autor: 
Problemy z budową mostu w Milsku i drogi nr 282 Redakcja/archiwum

To jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji drogowych w regionie. Most w Milsku miał być gotowy już w 2021 roku, ale prace ciągle się przedłużają. Wraz z przeprawą budowany miał być nowy przebieg drogi wojewódzkiej nr 282, lecz spotkał się z protestami mieszkańców i grupy radnych z gminy Zabór.

Przypomnijmy, że przetarg na budowę mostu na Odrze w Milsku wraz z budową nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 282 został rozstrzygnięty w 2017 roku. Wygrała go firma MOTA-ENGIL Central Europe S.A. Obecnie trwa projektowanie zadania.

- Otwarcie mostu przewidziane było na rok 2021, jednak w roku 2018 Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej ustaliło wyższe parametry wysokości wody żeglownej na Odrze. Pociągało to za sobą konieczność przeprojektowania mostu i znacznego zwiększenia kosztów inwestycji na Odrze, samorząd województwa odwołał się od tej decyzji. Po pół roku ministerstwo zgodziło się na dotychczasowe parametry, jednakże opóźniło to projektowanie inwestycji - informuje Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

Projekt zakłada budowę obwodnic wsi Zabór, Łaz i Droszków. Obecnym problemem są protesty grupy radnych i mieszkańców gminy Zabór, którzy domagają się innego przebiegu DW 282. Z obawy, że mogłoby to znowu opóźnić tę strategiczną inwestycję, wójtowie i burmistrzowie Sławy, Bojadeł, Kolska i Trzebiechowa zwrócili się do marszałek województwa z apelem o przyspieszenie prac nad tą inwestycją. Argumentowali, że pomysł zablokowania inwestycji godzi w interesy samorządów oraz w potrzeby mieszkańców regionu.

Marszałek Elżbieta Anna Polak zapewnia, że zadanie zostanie zrealizowane. - Nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Widzę ogromne zaangażowanie samorządu województwa i jego służb w tej sprawie - mówiła podczas spotkania z wójtami i burmistrzami gmin zainteresowanych inwestycją.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u