Ukradli ciężarówkę z Niemiec. Policja zatrzymała dwóch złodziei (ZDJĘCIA, FILM)

25 lipiec 2019
Autor: 
Ukradli ciężarówkę z Niemiec. Policja zatrzymała dwóch złodziei KWP Gorzów Wlkp.

Kryminalni z Gorzowa Wielkopolskiego odzyskali samochód ciężarowy z naczepą, który został skradziony w Niemczech. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 61 i 30 lat. Grozi im kara nawet do 10 lat więzienia.

Do kradzieży doszło w piątek, 19 lipca, na terenie Niemiec. Z jednego z parkingów skradziony został ciągnik siodłowy marki Mercedes oraz naczepa. Wartość zestawu szacowana jest na około 360 tysięcy złotych.

Po otrzymaniu zgłoszeń o przestępstwie gorzowscy policjanci z Wydziału Kryminalnego ustalili, że skradziony pojazd znajduje się na terenie miasta. Praca operacyjna śledczych wykonana w niedzielę, 21 lipca, pozwoliła ustalić dokładne miejsce, w którym ukryta jest ciężarówka.

Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali do sprawy dwóch mężczyzn. - 61-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego oraz 30-latek z lubuskiego po zatrzymaniu zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. W późniejszym czasie z ich udziałem zostały przeprowadzone czynności procesowe - informuje podkom. Marzena Śpiewak z Lubuskiej Policji.

Kryminalni odzyskali i zabezpieczyli skradziony pojazd. Dodatkowo przeprowadzili oni dokładne oględziny auta, aby ślady, które mogły powstać na pojeździe, zostały profesjonalnie zabezpieczone i wykorzystane w prowadzonym postępowaniu.

Podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem i zostali przesłuchani. - Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzą oni w areszcie - uzupełnia podkom. Śpiewak.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.